Servírovacie taniere

82 položiek celkom
Dezertný tanier 17 cm, krémová, Bitz
Sticker
€12 –20 %
€9,60
BITZ14111
Tanier na tapas ICE WHITE 16,5 cm, MIJ
Sticker
€9 –20 %
€7,20
MIJC2332
Hore
Ďalšie produkty

Taniere - elegantný spôsob servírovania jedla

Na čo sa používajú taniere?

Tanier je veľká plochá servírovacia misa, zvyčajne oválneho, obdĺžnikového alebo okrúhleho tvaru, ktorá sa používa na servírovanie mäsa, zeleniny, šunky alebo iného druhu jedla (teplého alebo studeného). Často sa používajú počas rodinných večerí, spoločenských udalostí, večierkov, svadieb, banketov a v reštauráciách na servírovanie teplých jedál, predjedál, celého moriaka alebo kačice, hlavných jedál, dezertov, ovocia, krekrov, sendvičov a iných jedál. Sú veľmi praktické vďaka svojej veľkorysej veľkosti a navyše umožňujú dobre organizovanú a estetickú prezentáciu potravín.

Aký je rozdiel medzi podnos na servírovanie a servírovací tanier?

Medzi podnos na servírovanie a tanierom je niekoľko rozdielov, oba sú ploché a používajú sa na prepravu alebo servírovanie jedla.

Podnos je prenosná nádoba (často s držadlami), ktorá sa používa na prenášanie pohárov, nápojov alebo občerstvenia na stôl (do jedálne, obývačky alebo na terasu). Aby sa zabránilo pádu predmetov, môžu mať podnosy vyvýšené strany a často sú vyrobené z rôznych materiálov vrátane kovu, plastu alebo dreva.

Na druhej strane, tanier je zvyčajne vyrobený z porcelánu alebo keramiky a používa sa na servírovanie jedla položeného priamo na jeho povrchu. Môžete ho použiť na prepravu jedla z kuchyne na jedálenský stôl , ale nekladiete naň iné nádoby alebo kontajnery, ako je to v prípade podnosu.

Na záver možno povedať, že na servírovanie jedla sa môžu používať podnosy aj misy, avšak podnosy sú zvyčajne menšie a používajú sa na prepravu menších potravín a pohárov, zatiaľ čo misy sú väčšie a používajú sa na servírovanie mäsa alebo zeleniny.

Servírovacie podnosy dostupné na stránke Kulina sú starostlivo vybrané od špičkových značiek, ako sú Blomus, Revol,MIJ, a Bitz. Na elegantné servírovanie jedla môžete potrebovať aj stojany na torty, dosky na syr a tapas, košíky na chlieb a iné malé servírovacie nádoby.