Steakové príbory

9 položiek celkom
Steakový príbor, 12 ks, WMF
Sticker
€59,99 –14 %
€51
WM1280239990
Steakový príbor RANCH, WMF
Sticker
€219,99 –19 %
€176,90
WM1280636046
Steakový príbor NUOVA 12 ks, WMF
Sticker
€62
WM1291436046
Steakový príbor STEAKTOOLS, 8 ks, Höfats
Sticker
€84
HO030501
Steaková vidlička AJAX, sada 4 ks, F.DICK
Sticker
€80
FDCK9158600
Súprava steakových nožov AJAX, 4 ks, F.DICK
Sticker
€88
FDCK8158400
Steakový príbor DINNER, 2 ks, Zwilling
Sticker
€15,50
ZW07150259

Steakový príbor - nože a vidličky pre vaše dokonale pripravené steaky

Čo je steakový príbor?

Steakový príbor je špeciálny typ príboru určený na pohodlné a efektívne krájanie steakov a iných kusov mäsa. Steakové nože a vidličky sú určené na rýchle a presné krájanie steakov.

Vidlička na steaky má zvyčajne tri mimoriadne dlhé špicaté zuby, ktoré sa výborne hodia na uchopenie kúska mäsa a jeho pridržanie počas krájania.

Steakové nože sú dobre vyvážené a majú veľmi ostré zúbkované alebo nezúbkované čepele. Zúbkované čepele s radom ostrých zubov oddelených drážkami môžu ľahko krájať tvrdé vrstvy mäsa, pretože ostré zuby vytvárajú množstvo malých trhlín, ktoré znižujú trenie. Mäso tak môžete krájať bez toho, aby ste naň príliš tlačili. Čepele bez ostria sú lepšie na mäkké kusy mäsa a rýchlejšie sa otupia, hoci sa ľahšie ostria.

Čo je dobrý príbor na steaky?

Ostré steakové nože, či už vrúbkované alebo nie, musia byť rovnako ako steakové vidličky príjemné do ruky, pevné a dobre vyvážené. Nechcete predsa trhnúť drahý, dokonale upečený steak slabým nožom.

Nižšie uvádzame niekoľko tipov, ako si zaobstarať vhodný príbor na steaky:

  • Pohodlie: Preto si vyberte modely s mäkkými, zakrivenými rukoväťami z nehrdzavejúcej ocele alebo dreva, ktoré sú ergonomicky navrhnuté tak, aby zvýšili pohodlie pri jedení.
  • Skladovanie a údržba: Aby steakové nože zostali ostré a účinné, musíte ich bezpečne skladovať. Niektorí výrobcovia ponúkajú sady steakových nožov v pekných a elegantných úložných puzdrách, ktoré by boli skvelé aj vtedy, ak chcete steakové nože ponúknuť ako darček pre milovníka mäsa.
  • Niektoré steakové príbory možno umývať ručne alebo v umývačke riadu, ale vždy odporúčame umývať ručne všetky cenné predmety v kuchyni a správne a kvalitné steakové príbory určite patria medzi kuchynské poklady.
  • Reputácia značky a skúsenosti: Na trhu s príbormi sú známe značky s bohatými skúsenosťami. Steakové nože a vidličky sú len jednou z vecí, ktoré poskytujú, sú najvyššej kvality, majú dlhú životnosť, jednoducho sa používajú a sú účinné. Niektoré z týchto spoľahlivých značiek sú WMF, Laguiole alebo F.DICK . Tieto produkty môžete nakupovať na stránke v našom obchode.