Dni kávy

Dni kávy

☕ Vychutnajte si každý dúšok svojho obľúbeného nápoja na maximum.

Ktorý kávovar je ten pravý pre vás?

Kávovar na prekvapkávanú kávu

Kávovar na prekvapkávanú kávu poznáme z každého amerického filmu. Bezodná kanvica je nevyhnutnou súčasťou správneho bistra a vďaka nej sa dá vyriešiť všetko od vraždy až po zlomené srdce.

Prečo si ho zaobstarať? Na prípravu kávy vo veľkom!

Do kancelárie, keď nechcete stáť v rade, kým si každý " nakliká" svoj pohár. Domov, keď potrebujete nepretržitý doping v domácej kancelárii alebo ste jednoducho kávová rodina. A pre jemnú, ale plnú chuť prirodzene lúhovanej filtrovanej kávy.

Americkou ikonou sú prekvapkávacie kávovary značky KitchenAid, ozdobou Vašej kuchynskej linky bude kávovar Smeg a aktuálnou technologickou hviezdou je séria Filka od nemeckej značky Severin.

Kávovary na prekvapkávanú kávu

Pákový kávovar

Baví vás objavovať kávu a jej rozmanité chute a radi experimentujete? Nudí vás len stláčanie gombíku? Pákový kávovar vám poskytne priestor na vlastnú sebarealizáciu.

Prečo si ho zaobstarať? Kvôli káve ako z kaviarne!

Príprava kávy na pákovom kávovare je rituál. Zahŕňa mletie, spenenie, výber teploty vody. Vychutnávate si vôňu čerstvo namletých zŕn a prežívate spokojnosť domáceho baristu. Vďaka tlakovej príprave a krátkemu času extrakcie je výsledkom silné, pravé espresso. Kvalitné kávovary dokážu udržať stabilný tlak počas celého procesu extrakcie a zabrániť poklesu teploty vody. Kávovary najvyššej triedy od značky KitchenAid nebo Smeg.

Pákové kávovary

Severin Filka

Plne automatický prekvapkávací kávovar s integrovaným mlynčekom.

Technologická inovácia so špičkovým dizajnom

Kávovary Filka

Integrovaný mlynček

Čerstvo namletá káva bez vašej prítomnosti. 15 minút po namletí sa z kávy vytratí až 60 % arómy. V prípade dripperov bez integrovaného mlynčeka sa káva musí mlieť samostatne. Kvôli čerstvosti sa odporúča mletie tesne pred prípravou. Pri časovaní si kávovar vezme predtým namletú kávu zo zásobníka.

Chcete sa zobudiť s vôňou naozaj čerstvej kávy? Načasujte si svoj kávovar Filka, integrovaný mlynček kávu pred prípravou sám zomelie a na vás je už len prebudiť sa. Mletie je navyše výnimočne tiché.

Na šálku a na konvičku

Kanvička na kávu Filka pojme 10 šálok na espresso, môžete si vybrať z 2 typov - sklenenej, ktorú môžete mať v kávovare v režime udržiavania teploty, alebo termo kanvičku, ktorú si môžete vziať na stôl.

V kávovare však môžete ľahko pripraviť aj len 1 malú šálku alebo kávu do termohrnčeka. Kávovar je flexibilný pre akúkoľvek veľkosť nádoby.

Filter na opakované použitie

Kávovar je vybavený ekologickým filtrom zlatej farby, ktorý sa dá opakovane používať a umývať v umývačke riadu. Môžete používať aj bežné papierové filtre.

 

Sklo alebo porcelán

Espresso iba v porceláne

Čo hovoria odborníci? Klasické espresso alebo lungo patrí správne len do porcelánu. Pri cappuccine je otázkou voľby, či si ho viac vychutnáte zo šálky alebo zo skla. A nemusíte sa obmedzovať len na tradičnú bielu. Hrnčeky REVOL mali byť reakciou na mizernú kávu z plastových pohárov. Z humornej recesie sa stali stálice a obľúbený darček.

Hrnčeky na kávu

Latte do skla

Flat white alebo latte si najlepšie vychutnáte zo skla. Viditeľne oddelené vrstvy kávy a mlieka sú ukážkou majstrovstva baristu a patria k pôžitku z kávy. Séria Barista nemeckej sklárne spoločnosti Nachtmann je spojením prvotriedneho sklárskeho remesla a moderných trendov od profesionálnych majstrov kávy.

Poháre na kávu

 

Moka konvička
Moka konvička

Štýlové kávovary na mokka kávu

Moka kávovar funguje podobne ako tlakový hrniec. Rýchlo a prudko pripraví šálku, ktorá nie je taká silná ako espresso, ale je intenzívnejšia ako prekvapkávaná káva. Extrakcia prebieha rýchlo a s vriacou vodou, pričom nevýhodou je "spálená" chuť, ktorá sa vyskytuje vo väčšine lacnejších modelov kávovarov. V prípade konvičiek Alessi však tvorcovia mysleli nielen na dizajn, ale aj na funkciu. Jej moka kanvičky automaticky zastavia filtrovanie kávy v správnom okamihu, čo pomáha eliminovať horkú pachuť a zachovať plnú, zaoblenú chuť.

Mokka kanvičky

kávovar
kávovar

French press - káva pre zdravie

Ten najjednoduchší kávovar je zároveň najšetrnejší ku káve. Teda ak dodržíte tri základné pravidlá - hrubé mletie, zalievanie horúcou, ale nie vriacou vodou a vyliatie všetkej kávy naraz, aby sa zastavila extrakcia. Potom si môžete vychutnať bohatú chuť kávy, v ktorej sa nezničia cenné oleje a antioxidanty.

French pressy

Moka konvička
Moka konvička

Pre skutočných puristov

Myslíte to s čistotou kávy naozaj vážne? Pre všetkých hipsterov a milovníkov "hygge" radosti zo života sú tu puristické kávovary na prekvapkávanú kávu. Kávu jednoducho prelejete cez filter a necháte ju 5 minút odstáť. Pre dokonalú, maximálne lahodnú šálku kávy.

Prekvapkávače

kávovar
kávovar

Mlynčeky na kávu

Vedeli ste, že kávové zrno obsahuje až 800 rôznych prchavých vôní a chutí? A že 15 minút po zomletí sa až 60 % týchto vôní vytratí? Ak si chcete kávu naozaj vychutnať, je dôležité pripravovať ju z čerstvo namletých zŕn. Áno, v duchu vedomého bytia a užívania si každého okamihu by sme mali zapojiť ručný pohon a kávu mlieť v tradičnom ručnom mlynčeku. Alebo sa potešiť pohľadom na štýlového krásavca, ktorý to rád urobí za nás.

Mlynčeky na kávu

276 položiek celkom
Automatický kávovar BCC01WHMEU, matná biela, Smeg SMEBCC01WHMEU
Pákový kávovar ECF01WHEU, biela, Smeg
€379,90
SMEECF01WHEU
Automatický kávovar 50'J STYLE BCC02GMEU, smaragdovo zelená, Smeg SMEBCC02EGMEU
Semi automatický kávovar 50'S STYLE ECF01PBEU, pastelovo modrá, Smeg SMEECF01PBEU
Pákový kávovar ECF01BLEU, čierna, Smeg
€394,60
SMEECF01BLEU
Semi automatický kávovar 50'J STYLE ECF01PGEU, pastelovo zelená, Smeg SMEECF01PGEU
Automatický kávovar BCC01RDMEU, matná červená, Smeg SMEBCC01RDMEU
Kávovar na prekapávanú kávu DCF02WHEU, biela, Smeg SMEDCF02WHEU
Mlynček na kávu 50'S STYLE CGF01PGEU, pastelovo zelená, Smeg SMECGF01PGEU
Mlynček na kávu CGF01BLEU, čierna, Smeg
€269
SMECGF01BLEU
Kávovar na prekapávanú kávu DCF02BLEU čierna, Smeg
€205,90
SMEDCF02BLEU
Kávovar na prekapávanú kávu 50'J STYLE DCF02GREU, sivá, Smeg SMEDCF02GREU
Poloautomatický kávovar 5KES6403EDG, matná sivá, KitchenAid KA5KES6403EDG
Poloautomatický kávovar ARTISAN 5KES6503EOB , čierny, KitchenAid KA5KES6503EOB
Poloautomatický kávovar ARTISAN 5KES6503EAC, mandľa, KitchenAid KA5KES6503EAC
Hore
Ďalšie produkty