Dni kávy

kávovar
kávovar
Pákový kávovar La Pavoni zlatý

☕ Tradičná príprava kávy

Prečo si pripravovať kávu tradičným spôsobom, keď stačí vložiť kapsulu alebo nasypať zrnkovú kávu a stlačiť gombík? Dokonca sa hovorilo, že vinylové alebo papierové knihy sú mŕtve. A ako to dopadlo? CD nahradilo streamovanie, ale vinyly, viazané knihy a tradičné zariadenia na varenie kávy sú stále živé. Prečo? Pretože majú dušu, atmosféru a čas sa pri nich na chvíľu zastaví. Takže či už ste starousadlík, hipster alebo praktizujete techniky mindfullness, radi si nájdete čas na pomalú šálku kávy.

.

kávovar
kávovar
Pákový kávovar La Pavoni strieborný

La Pavoni - pravé espresso v znamení orla

Kto vyrobil prvý kávovar na espresso? Kto iný ako Taliani! V roku 1905 uzrel svetlo sveta ikonický ručný kávovar La Pavoni. Dnes sú jednoducho klenotom domu svojho majiteľa. Ale žiadna "fantázia". Väčšinou sú vyrobené z mosadze, takže sú krásne a odolné. Dokonca aj stroje z 50. rokov minulého storočia sú stále funkčné, len s malou údržbou. Skvelá investícia do úžitkového umenia.

kávovar

kávovar

KitchenAid prekvapkávací kávovar

KitchenAid - americká klasika

kávovar na prekapávanú kávu poznáme z každého amerického filmu. Čajník bez dna je nemysliteľnou súčasťou správneho bistra a vyrieši všetko od vraždy až po zlomené srdce. Prečo ho mať doma? Na prípravu kávy vo veľkom - či už potrebujete dopovať domácu kanceláriu, alebo ste kávová rodina. A pre jemnú, ale pritom výraznú chuť prírodnej filtrovanej kávy.

Moka konvička
Moka konvička
Alessi Moka kávovar

Alessi - štýlové kávovary moka

Moka hrniec funguje podobne ako tlakový hrniec. Rýchlo a zúrivo pripraví šálku, ktorá nie je taká silná ako espresso, ale je silnejšia ako prekapávaná káva. Extrakcia prebieha rýchlo a s vriacou vodou, pričom nevýhodou je "spálená" chuť, ktorá sa vyskytuje vo väčšine prístrojov. Nie však v prípade rýchlovarných kanvíc Alessi. Jeho tvorcovia myslia nielen na dizajn, ale aj na funkciu. Jeho moka kanvičky automaticky zastavia filtrovanie kávy v správnom okamihu, čím pomáhajú eliminovať horkú pachuť a zachovať plnú, zaoblenú arómu.

kávovar
kávovar
French Press Leopold Vienna zlatý

French Press - kávou ku zdraviu

Najjednoduchší kávovar je zároveň najšetrnejší ku káve. Teda ak dodržíte tri základné pravidlá - hrubé mletie, zalievanie horúcou, ale nie vriacou vodou a vyliatie všetkej kávy naraz, aby sa zastavila extrakcia. Potom si môžete vychutnať bohatú chuť kávy, v ktorej sa nezničia cenné oleje a antioxidanty.

Moka konvička
Moka konvička
Eva Solo Pour over kávovar

Pre pravých puristov

Myslíte to s čistotou kávy naozaj vážne? Dánska značka Eva Solo vyvinula pre všetkých hipsterov a milovníkov radosti zo života "hygge" originálny "gadget". Kávu stačí preliať cez nerezový filter, nechať 5 minút odstáť a potom uzavrieť korkovou zátkou. Pre dokonalú, maximálne jemnú šálku kávy.

kávovar
kávovar
Elektrický mlynček na kávu Smeg

Kávové mlynčeky

Vedeli ste, že kávové zrno obsahuje až 800 rôznych prchavých vôní a chutí? A že 15 minút po mletí zmizne až 60 % vôní? Ak si chcete kávu naozaj vychutnať, je dôležité, aby ste ju pripravovali z čerstvo zomletých zŕn. Áno, v duchu vedomého bytia a užívania si každého okamihu by sme mali zapojiť ručný pohon a mlieť kávu v tradičnom ručnom mlynčeku. Alebo sa môžeme pokochať pohľadom na štýlovú krásku, ktorá to pre nás rada urobí.

37 položiek celkom
Kelímok na espresso 8 cl papriková Froissés REVOL RV619088
Dóza na kávu Kult WMF
Dóza na kávu Kult WMF
Skladom (>5 Ks)
€56
WM0630976030
Kávovar Espresso BCC01RDMEU Smeg matný červený
Dni KULINA
€640
SMEBCC01RDMEU
Mlynček na kávu Artisan mandľová KitchenAid
Dni KULINA
€239
KA5KCG0702EAC
Súprava termopohárov na espresso 80 ml NERO Blomus BM63652
Cestovný kávovar Espresso AKAI AESP-312
Dni KULINA
€204
AKAESP312
Elektrický mlynček na kávu CGF01RDEU Smeg červený
Dni KULINA
SMECGF01RDEU
French Press Luxe Leopold Vienna 600 ml
€37
LV01536
Mlynček na kávu KM 3879 Severin
Dni KULINA
€21
SEVEKM3879
Pákový kávovar ESPERTO EDOTTO La Pavoni medený
Dni KULINA
€1 800
LPVLPLESE01EU
Pákový kávovar KA 5995 Severin + Barista set 3 ks
Dni KULINA
€193,80
SEVEKA5995
Pákový kávovar RAME GOLD La Pavoni zlatý
Dni KULINA
€1 000
LPVLPLPRG01EU
Set pohárov na latte macchiato + lyžičky WMF 12 ks
€37,20
WM996269999
Termohrnčeky na kávu Lungo 230 ml 2 kusy sivé Eva Solo ES501021
Súprava termopohárov na cappuccino 250 ml NERO Blomus
€28,60
BM63654
Pákový kávovar ECF01WHEU Smeg biely
Dni KULINA
€334
SMEECF01WHEU
Pohár na latte macchiato súprava 2 ks Barista WMF WM0954142040
Hore
Ďalšie produkty