Mlynčeky na kávu

11 položiek celkom
Mlynček na kávu CGF01BLEU, čierna, Smeg
€289 –6 %
€269
SMECGF01BLEU
Mlynček na kávu 5KCG8433EAC, mandľa, KitchenAid
€249
KA5KCG8433EAC
Mlynček na kávu 5KCG8433EDG, matná sivá, KitchenAid KA5KCG8433EDG
Mlynček na kávu ARTISAN 5KCG8433EMS , strieborno-sivý, KitchenAid KA5KCG8433EMS
Mlynček na kávu 5KCG8433EOB, čierny, KitchenAid
€249
KA5KCG8433EOB
Mlynček na kávu STELIO, WMF
€94
WM417070011
Elektrický mlynček na kávu EMMA 19 cm, sivá, Stelton SNX2251
Mlynček na kávu 50'S STYLE CGF01PGEU, pastelovo zelená, Smeg SMECGF01PGEU
Mlynček na kávu KM 3879, Severin
€33,29 –19 %
€26,90
SEVEKM3879

Mlynčeky na kávu – skvelý spôsob, ako pripraviť dokonalú šálku kávy

Čo je mlynček na kávu a aký je jeho účel?

Ak ste skutočným milovníkom kávy, viete, že zle pomleté zrná budú mať za následok zlú šálku kávy. A najlepšiu kávu si môžete pripraviť aj doma a ušetriť tak peniaze! - ak je fazuľa čerstvo pomletá. Preto potrebujete mlynček na kávu (pokiaľ nemáte automatický kávovar, ktorý melie kávové zrná za vás).

Mlynček na kávu je nástroj používaný na mletie kávových zŕn. Veľkosť mletia by mala závisieť od typu kávovaru , ktorý používate, a od techniky varenia.

Na čo si dať pozor pri kúpe mlynčeka na kávu?

Niektoré z najdôležitejších položiek na vašom kontrolnom zozname pri kúpe nového mlynčeka na kávu zahŕňajú:

  • Veľkosť mletia

Nastavenia mlynčeka na kávu vám poskytujú flexibilitu pri prispôsobení veľkosti mletia vašej preferovanej technike varenia kávy a v dôsledku toho, aby ste získali plnú chuť vašich kávových zŕn.

Každý proces varenia piva využíva jedinečný postup extrakcie a môže vyžadovať rôzne časy a tlak, pod ktorým je pôda vystavená vode. Veľkosť mletia musí byť kompatibilná s technikou varenia.

Napríklad hrubšie mleté kusy musia byť vystavené vode dlhší čas, aby získali dostatočnú chuť, pretože majú menej exponovanej plochy. Váš poloautomatický kávovar môže poskytnúť rýchly proces varenia pod vysokým tlakom, pri ktorom je lepšie jemnejšie mletie.

Aké sú typy mlynčekov na kávu?

  • Čepelové mlynčeky na kávu – mletie zŕn pomocou elektrického čepeľového mlynčeka je ideálne na varenie kávy spôsobmi, ktoré nevyžadujú jemnú mletú kávu, ako je francúzsky lis alebo odkvapkávanie.
  • Mlynčeky na kávu Burr – zložené z dvoch otočných otrepov, medzi ktorými sa káva melie – výrazne zlepšujú kvalitu vašej kávy. Keďže otrepy melú skôr tlakom než sekaním fazule, výsledkom je jemnejšie mletie ako čepeľová brúska.

Postarali sme sa, aby sme pre vás (ako vždy) mali tie najlepšie mlynčeky na kávu od špičkových výrobcov, ako sú KitchenAid a Smeg. Hľadajte mlynček, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám, typu používaného kávovaru a štýlu vašej kuchyne.