Riedel

Pohár Single Malt Whisky Sommeliers

1 kus v balení

  • 87,78 €
  • na sklade 4 ks
    ďalšie kusy: na objednávku
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Kód: RD440080
Značka: Riedel
Séria: Riedel Sommeliers
Farba / rozmery: v 11,5 cm, V 200 ccm
Materiál: krištáľ
ručne fúkané
vhodné do umývačky riadu
vyrobené ručne

Popis produktu

Od Campbell Destillers zo škótskeho Highlands nám prišlo pozvanie, aby sme vyvinuli pohár pre ich produkty Edradour a Aberlour. Single Malt, nápoj s dávkou individuality, vyrábaný podľa mnohoročnej tradície a dozrievajúci v sudoch najrôznejšieho pôvodu.

Whiskey Highland, Lowland, Islay alebo Irish Malt sa vyrába zo 100% jačmeňa, ktorý trvalo definuje osobnosť whisky. Napriek tomu, že sa chuťovo veľmi líšia, pohár Riedel Single Malt Whisky je zvlášť vhodný na to, aby prezentoval ich jačmenný charakter.

Prevažne sa používajú čaše, ktoré Single Malt s jej drobnými nuansami nemôžu vyhovieť. Škóti nedajú dopustiť na pridanie trošky vody, čo podľa nich nechá lepšie vyznieť arómu, a docielia sa tak mäkké kompaktné chuťové nuansy. Náš cieľ preto znel jasne: pohár Riedel Single Malt musí dosiahnuť rovnaký efekt aj bez „zriedenia“ koncentrácie a ďalej zdôrazniť pôvod škótskej klasiky, aby ju nebolo možné zameniť s koňakom.

Je nám známe, že štíhly, vysoký základný tvar zjemňuje ostrosť alkoholu. Na doladenie sme vyrobili mnoho rôznych prototypov, líšiacich sa priemerom a výškou. Rozšírený okraj pohára je známy tým, že podčiarkuje ovocnú arómu a uberá alkoholu na ostrosti. Konečné dolaďovanie prebehlo v Highlands v Aberlour pod vedením majstra pálenice a zástupcov manažmentu.

Z veľkého počtu možností sa vybral jediný tvar ako bezvýhradne ideálny. Pohár Single Malt Whisky Sommeliers podčiarkuje sladkosť a krehko krémovú chuť Single Malt. Len v dochuti tento nový tvar ukazuje silu alkoholu.

Poháre Single Malt Whisky Sommeliers Riedel odporúčame na:

  • Single Malt Whisky
  • Whisky, Whiskey

Séria SOMMELIERS:

V spolupráci s talianskym združením someliérov A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) predstavil Claus Riedel roku 1973 v Orviete prvú sériu pohárov pre znalcov. Séria obsahuje 10 rôznych veľkostí.

Od tejto chvíle sa svet vín od základu zmenil.

V rôznych regiónoch a na rôznych kontinentoch sa dnes produkujú vína, ktoré vtedy neexistovali, alebo boli úplne neznáme. Preto vo vývoji série Sommeliers ďalej pokračoval syn Georg Riedel, až sa Sommeliers stala rozsiahlou „vitrum-vinotékou“ na najvyššom stupni technického vývoja.

V roku 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napísal: „Najlepšie poháre z technického pohľadu, ako aj z pohľadu maximálneho pôžitku sú tie, ktoré vyrába firma Riedel. Efekt, ktorý tieto poháre dodávajú kvalitnému vínu, je skutočne mimoriadny. Nemôžem dostatočne vyjadriť, aký veľký rozdiel to je.“

Vďaka celosvetovému dopytu predstavuje dnes séria Sommeliers absolútnu špičku medzi pohármi na víno a je najúspešnejšou ručne fúkanou sériou pohárov na svete. Každý pohár je vyrobený samostatne: vrchnú časť vyfukujeme vo forme, stopka a základňa sa tvarujú ručne podľa výrobných metód vyvinutých už na počiatku nášho letopočtu.

Sklári pri práci využívajú svoj talent, ich schopnosti a starostlivosť sú základným predpokladom na to, aby sérii pohárov Sommeliers vtlačili remeselné spracovanie, aké zákazníci očakávajú. Sommeliers sa vyrábajú zo skla s viac ako 24% obsahom olova.

KÓD VÝROBCA: 4400/80

O značke Riedel

Riedel

Nápojové sklo nemeckej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu.