Poháre na víno

150 položiek celkom
Súprava pohárov na biele víno Easy Plus WMF
€53
WM0910029990
Degustačná sada pohárov na víno 4 ks VELOCE Riedel RD533047
Pohár na červené víno 500 ml, Eva Solo
€30 –13 %
€26
ES541002
Degustačná sada pohárov na víno 4 ks VELOCE Riedel
Novinka
RD5330471
Sada pohárov na červené víno 2 ks VELOCE 763 ml, Riedel RD633007
Pohár na biele víno LEGIO NOVA , sada 6 ks, 380 ml, Eva Solo ES541205
Sada pohárov na biele víno 2 ks VELOCE 547 ml, Riedel RD633015
Pohár na červené víno EASY PLUS, sada 6 ks, 450 ml, WMF WM910039990
Pohár na biele víno 300 ml, Eva Solo
€30 –10 %
€26,90
ES541005
Hore
Ďalšie produkty

Poháre na víno – Vychutnajte si príjemný zážitok z vína

Víno sa často konzumuje a ochutnáva z pohárov na víno. Schopnosť správne oceniť chuť vína je jednou z kľúčových vlastností dobrého vínneho pohára,a preto sú poháre na víno zvyčajne priehľadné, s malými fazetami alebo ornamentmi. Pred naliatím vína do pohára na víno zvážte použitie dekantéru na víno na prevzdušnenie vína. Pôsobenie kyslíka zvýrazní chuť vína tým, že mu umožní dýchať. Dekantácia tiež zjemní triesloviny a vy si môžete chuť ešte viac vychutnať.

Aký je rozdiel medzi pohármi na biele a červené víno?

V porovnaní s pohármi na červené víno majú poháre na biele víno menšie čaše a otvory. Ich steny sú tiež menej zakrivené a stopky sú dlhšie, aby sa zabránilo kontaktu s rukami konzumenta. Dva hlavné typy pohárov na biele víno sú:

  • Poháre na kyslé vína (menšie, na vína ako sú suché vína) Ryzlinky, Sauvignon Blanc)
  • Poháre na plné vína (na vína ako Chardonnay)

Poháre na červené víno majú väčšiu plochu, ktorá vám pomôže vidieť a obdivovať farbu a viskozitu vína, keď sa víri v pohári. Červené víno sa vo všeobecnosti potrebuje otvoriť a prísť do kontaktu s väčším množstvom kyslíka, aby sa zlepšila jeho chuť, pretože čaše pohárov na červené víno sú zvyčajne väčšie a zaoblené. Existujú tri hlavné typy pohárov na červené víno:

  • Poháre na víno Bordeaux, poháre na plné víno
  • Sklo so stredne veľkým telom
  • Burgundské poháre, poháre na ľahké víno

Ako si môžem vybrať správny pohár na víno podľa svojich potrieb?

Pri výbere pohára na víno majte na pamäti tieto faktory:

  • Zvážte tvar čaše

Plocha vína, ktorá je vystavená pôsobeniu vzduchu, závisí od šírky čaše pohára na víno. To ovplyvňuje aj to, koľko arómy vína sa dostane do vášho nosa. Väčšie čaše s okrúhlejším tvarom, ktoré sa zvyčajne používajú na červené vína, umožňujú väčšiu interakciu vzduchu s vínom, takže môžete viac oceniť jeho chuť. Zatiaľ čo chuť a vôňa väčšiny bielych vín je jemnejšia, menší pohár pomáha nasmerovať tieto jemnejšie arómy bližšie k vášmu nosu.

  • Zohľadnite stopku pohára

Čím kratšia je stopka, tým vyššie je riziko zachytenia pohára o čašu alebo kontaktu čaše s vašou rukou. Keďže biele vína si vo všeobecnosti vyžadujú nižšie teploty, poháre na biele víno majú zvyčajne dlhšiu stopku, aby sa víno pri držaní pohára nezahrievalo.

  • Zoberte do úvahy okraj pohára

Víno ľahšie steká na jazyk, keď je okraj jemnejšie zrezaný a bez pier. Kyslosť a drsnosť vína môžu byť zvýraznené hrubšími a viac zaguľatenými okrajmi.

Pre tých, ktorí hľadajú eleganciu a dokonalosť, je Kulina fantastickou voľbou. Môžete si vybrať z ponuky produktov renomovaných značiek, ako sú Eva Solo v rôznych štýloch, farbách a veľkostiach.

Ak ste milovníkom vína, uistite sa, že máte všetko príslušenstvo, ktoré potrebujete na správne otváranie a podávanie vína. Vyberte si praktickú a zároveň elegantnú vývrtku a dekantér na víno alebo nálevku na víno a cvyskúšajte našu ponuku stojanov na víno na ochranu fliaš vína a zabránenie ich rozbitiu.