Záhrada a exteriér

Living outside

 

Záhrada a exteriér - nákupný sprievodca pre slnečné dni, štýlové pikniky a príjemné letné večery na terase

Veď kto by nemal rád slnečné dni a teplé letné večery? Energiu čerpáme z prírody - z chvíľ strávených v lese, pri vode alebo na pikniku v parku. Pobyt vonku nás nabíja endorfínmi a vitamínom D a zlepšuje nám náladu. Prispieva k našej fyzickej aj duševnej pohode. Preto je dôležité tráviť čo najviac času na čerstvom vzduchu. Ako si pobyt na čerstvom vzduchu môžeme čo najviac spríjemniť? Z vašej záhrady, terasy alebo balkóna môžete urobiť svoj druhý domov! S naším nákupným sprievodcom a najlepším dizajnom z Kuliny si čas strávený vonku budete užívať ešte viac!

V tomto nákupnom sprievodcovi nájdete množstvo praktických tipov a najlepšie produkty pre vonkajšie použitie:

1/ Vytvorte si útulnejšiu terasu alebo balkón - svietidlá, textílie, vonkajšie osvetlenie, kvetináče
2/ Zmeňte svoju záhradu na čarovný priestor - záhradné dekorácie a práca v záhrade
3/ Poďme variť von - grilovanie, ohniská, varenie na ohni
4/ Prestieranie na záhradnú párty - plastový riad, karafy na vodu, misy na šalát, kocky ľadu a ďalšie
5/ Ide sa na piknik - cestovné chladiace boxy, obedové boxy, cestovné hrnčeky, fľaše na vodu

 

Základom útulnej a príjemnej atmosféry na terase alebo balkóne je výber pohodlného vonkajšieho nábytku, ako sú stoličky, pohovky a stôl. Možno budete chcieť aj záhradný slnečník, záhradnú hojdačku alebo hojdaciu sieť, v ktorých sa tak príjemne relaxuje...

Útulnú atmosféru dodajú štýlové mäkké tkaniny, ako napr. dekoratívne vankúše a mäkké deky, ktoré vytvoria pohodlie a hrejivý pocit. Aj keď je terasa alebo balkón súčasťou vášho domu, nemusí byť zariadený v rovnakom štýle. Atmosféru môžete ľahko zmeniť aj pomocou doplnkov. Pomocou textílií a vzorov môžete do svojho vonkajšieho priestoru vniesť námornícky, boho alebo rustikálny štýl, ktorý sa k exteriéru hodí najlepšie. Jednoducho sa rozhodnite pre čokoľvek, čo vám pomáha relaxovať alebo čo sa pre vás spája s dovolenkou.

Tlmené osvetlenie, ako napríklad vonkajšieí lampiony, stojany na čajové sviečky alebo vonkajšie osvetlenie (LED alebo solárne), vyčarí príjemnú atmosféru letného večera. Pomocou závesných svetelných reťazí môžete premeniť svoju terasu alebo balkón na romantický priestor.

 

Vaša záhrada sa môže premeniť na čarovný priestor. Vykúzlite ju pomocou záhradných dekorácií a očarujúceho osvetlenia. Záhradné dekorácie dodajú každej záhrade ducha a osobitosť. Porozhliadnite sa po elegantných kvetináčoch, neobvyklých kanvách na zalievanie, vrtulkách a skutočne originálnych krmítkach pre vtáky (ano, aj tie môžu byť dekoráciou!). Účinné sú aj hlinené kvetináče rozmiestnené po záhrade a záhonoch.

Zahradné pochodne dokážu vytvoriť takmer mystický priestor alebo navodiť atmosféru letnej dovolenky. Môžu lemovať chodník k vašim vchodovým dverám, cestičky v záhrade alebo ich môžete umiestniť okolo záhradného posedenia.

 

 

Kulina typ

Chcete si vypestovať vlastné bylinky a zeleninu? Kvalitná pôda je základ! A vedeli ste, že najlepšiu pôdu pre kvety a zeleninu si môžete vyrobiť sami? Umiestnite si do záhrady kompostovací zásobník. Na Kuline nájdete tiež štýlové kompostéry na organický odpad, ktorý umiestnite v kuchyni pod drez. Keď príde sezóna a vaša zeleninová záhrada bude pripravená na rast, môžete použiť kompost a sledovať, ako sa začnú diať zázraky!

Záhradkárčenie môže znížiť stres a úzkosť, je to pokojná a relaxačná činnosť. Vypestujete si vlastné ovocie a zeleninu, ktoré budete mať čerstvé na stole. Vidieť všetky rastliny a kvety, ktoré rastú a kvitnú pod vašou starostlivosťou, je pastvou pre oči a dôkazom dobre vykonanej práce..

 

Tiež máte pocit, že ste stále v kuchyni? Aj keď radi varíte, horúci sporák a rúra nie sú v lete najpríjemnejším miestom. Takže keď vyjde slnko, je najlepšie ísť variť von. A varením vonku nemyslíme len klasické grilovanie s klobásami, mäsom a zeleninou. Vonku môžete čarovať s ohňom a objavovať nové obzory gastronómie a chutí. Takže hurá na prípravu jedál pod holým nebom. Čo sme pre vás pripravili?

 

Grily

Klasické, ale nie nudné. Gril je nevyhnutnosťou pre vonkajšie varenie. A ak váhate, ktorý si vybrať, pozrite si nášho sprievodcu pre nákup ideálneho grilu pre vás. Ak nemáte záhradu, nezúfajte. S kontaktným alebo stolným grilom si môžete vychutnať grilovanie aj v kuchyni alebo na balkóne

Grily, ktoré pre vás máme

Ohnisko

Štýlové a moderné ohnisko je príjemnou alternatívou ku klasickému grilu. Môžete si vychutnať pohľad na otvorený oheň, zohriať sa počas večerov, ale tiež ho využiť na varenie. Vďaka príslušenstvu, ktoré sa k moderným ohniskám ponúka, ich môžete ľahko premeniť na gril alebo na vrchnú časť pripevniť grilovací rošt na prípravu zeleniny alebo rýb

Moderné ohnisko

Kotlíky na varenie na ohni

Varenie na ohni je samo o sebe veľkým dobrodružstvom, ale môže vás sprevádzať aj počas dovolenkových potuliek s rodinou. Či už sa chystáte na piknik do lesa alebo na kempovanie, môžete použiť špeciálne hrnce značky Petromax a pripravovať mäso, ryby alebo zeleninu na otvorenom ohni. Vyskúšajte to, ten pocit je fantastický!

Kotlíky na varenie na ohni

 

Vedeli ste, že jedlo konzumované vonku chutí dvakrát lepšie ako normálne? A viete, že najprv jete očami? Z týchto dvoch dôvodov sme vybrali niekoľko doplnkov, ktoré sa vám budú pri stolovaní vonku hodiť.

  • Misy na šalát - žiadna párty alebo grilovačka sa nezaobíde bez šalátu, ktorý si každý najradšej naberie sám alebo si ho pridá podľa chuti. Ideálnym riešením je servírovacia misa uprostred stola. Šalátové misy sú zvyčajne dosť ťažké (najmä keď sú plné), takže sa nemusíte obávať, že ich odfúkne vietor
  • Karafy a džbány na vodu - nenechajte svojich hostí na suchu! Môžete pridať trochu ľadu, byliniek alebo ovocia, aby ste vylepšili chuť vody. V Kuline nájdete elegantné karafy, robustné džbány a fľaše na vodu, ktoré sú ideálne na horúce letné dni.

 

Plastový riad a nádoby

Použiť na vonkajšie stolovanie počas záhradných osláv alebo grilovania plastové poháre a plastové taniere je dobrý nápad. A z viacerých dôvodov:

  • plastové riady sú ľahké a odolné voči rozbitiu - čo je praktické pre vonkajšie použitie.
  • plastové riady sú zvyčajne lacnejšie - ako tradičný riad, takže sa nemusíte obávať o svoje obľúbené poháre a taniere. A pri stolovaní sa, bohužiaľ, prirodzene rozbíjajú veci.
  • jednoduchá údržba - vysokokvalitné plastové poháre a taniere je možné umývať v umývačke riadu a opakovane používať, čo je v porovnaní s jednorazovými papierovými pohármi a taniermi šetrné k životnému prostrediu.

 

Kulina typ

Nech už podávate akýkoľvek nápoj, každého potešíte, ak bude dobre vychladený. Najmä v horúcom lete. V Kuline nájdete širokú ponuku príslušenstva na prípravu a podávanie ľadu, od výrobníkov ľadu rôznych tvarov až po kýbliky a kliešte na ľad, aby ste nemuseli odbiehať do kuchyne pre viac ľadu pre hostí. Máme aj chladiče na fľaše, ak sa rozhodnete podávať napríklad prosecco s jahodami. Len aby ste vedeli... :-)

 

Nemáte záhradu? Nevadí, možno je to ešte lepšie! Môžete ísť kamkoľvek a tráviť čas s priateľmi plávaním, prechádzkou v lese alebo dokonca hraním frisbee či futbalu v parku. Spríjemnite si tieto výlety a nepodceňujte prípravu občerstvenia. Kulina sa o to postará. Nájdete tu celý rad štýlových doplnkov, vďaka ktorým bude váš piknik skvelý a vaše fotografie na Instagrame ešte lepšie. Čo by ste si teda mali zabaliť?

 

Chladiace boxy

prenosné cestovné chladiace boxy a chladiace tašky sú nevyhnutnou výbavou, ak sa chystáte vziať priateľov alebo rodinu mimo mesta, aby si užili pobyt v prírode.

Chladiace boxy

Boxy na obed alebo občerstvenie

Občerstvenie, sendviče, ovocie alebo poriadny obed sú na pikniku nevyhnutnosťou. Pozrite si náš sortiment štýlových nádob na potraviny, ktoré sú určené na cesty alebo aj do kancelárie či školy.

Boxy na obed

Fľaše na vodu

Nech robíte čokoľvek a kamkoľvek idete, v lete je pitie nevyhnutné. Pozrite si náš sortiment fliaš na vodu, aby ste ju mali vždy po ruke, či už hráte volejbal alebo ležíte na deke a opaľujete sa.

Fľaše na vodu

Termo hrnčeky

Ak sa bez šálky čaju alebo kávy nezaobídete, počas pikniku nemusíte trpieť. Vezmite si so sebou svoje obľúbené horúce nápoje vďaka nášmu sortimentu termohrnčekov a termosiek.

Termo hrnčeky