Brúsny kameň hrubosť 1000/3000 J

Kód: WU4451
€67,99
Skladom (> 5 Ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Brúsny kameň WÜSTHOF vám umožní reštaurovať ostrie vášho noža. Brúsenie za pomoci brúsnych kameňov je veľmi jemné. Kamene sú vyrábané v rôznych typoch hrubosti. Brúsiť začíname na hrubej strane, leštíme na strane jemnejšej. Hnedá strana kameňa má jemnú zrnitosť 1000 J určenú na odstránenie malých škrabancov a brúsenie tupých nožov. Modrá strana so zrnitosťou 3000 J potom slúži na bežnú údržbu ostria.

Použitie:

  1. Pred použitím namočte brúsny kameň do vody a nechajte ho ponorený po dobu cca 5 až 10 minút. Ak sa pri hýbaní s kameňom už neobjavujú bublinky vzduchu, kameň už absorboval optimálne množstvo vody a môžete ho z vody vybrať.
  2. Položte kameň na protišmykový povrch. Udržujte ho dostatočne mokrý po celú dobu brúsenia.
  3. Jednou rukou pevne uchopte rukoväť noža, ostrím smerom k telu. V tejto polohe priložte čepeľ na brúsny kameň pod uhlom 15–20 °. Voľnú ruku umiestnite na čepeľ noža, nad hranu ostria.
  4. Začnite ťahať nôž rovnomernou rýchlosťou nahor a dole, stále v rovnakom uhle. Používajte mierny tlak.
  5. Aby ste obrúsili i druhú stranu, otočte nôž do pozície, kedy ostrie smeruje od tela. Opäť udržujte uhol 15–20 °.
  6. Strany noža je nutné striedať pri brúsení pravidelne striedať po 5 až 10 pohyboch, aby dochádzalo k rovnomerného úbytku materiálu.
  7. Odstránenie "ostrapu" (tenučký kúsok ocele vzniknutého pri rovnomernom uberaní materiálu z oboch strán ostria): nakreslite nožom oblúk vychádzajúci z ľavého horného okraja brúsky smerom k jeho pravému dolnému okraju. Potom podržte nôž pod tečúcou vodou, ktorá ostrie dočistí. Starostlivo osušte.

Dodatočné parametre

Kategória: Ocieľky a brúsky
Záruka: 2 roky
Typ produktu: Ostrenie nožov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Domovom nemeckej rodinnej spoločnosti Wüsthof je Solingen, mesto s niekoľkoročnou nožiarskou tradíciou. Značka tu od roku 1814 vyrába pomocníkov na krájanie v tej najvyššej kvalite. V jej širokom sortimente nájdete nože na každý jednotlivý kulinársky výkon ako aj ďalšie vybavenie do kuchyne. 109154