Kuchársky nôž IKON 16 cm, Wüsthof

Kód: WU499616
Značka: WÜSTHOF
€198
Skladom (2 Ks)

Kuchársky nôž Ikon je robustný, ťažký nôž so širokou čepeľou s jemným, ale odolným ostrím. Univerzálny pomocník pre profesionálov a hobby kuchárov, ktorý čistí zeleninu, ale aj seká bylinky alebo kotlety.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kuchársky nôž Ikon je robustný, ťažký nôž so širokou čepeľou jemného a pritom odolného ostria. Všeumelec pre profesionálov a hobby kuchárov, ktorý čistí zeleninu, ale aj naseká bylinky alebo kotlety.

Séria Ikon

 • Luxusné kované nože špičkovej kvality vyrobené v Solingene
 • Krásna rukoväť z výberového dreva grenadill
 • Ergonomická, príjemná na dotyk s tromi nitmi
 • Aplikácia na pätke rukoväti z nehrdzavejúcej ocele s logom
 • Každý nôž je unikát, perfektne vyvážený
 • Použitá špičková nemecká legovaná oceľ X50CrMoV15
 • Mimoriadne ostrá čepeľ, ktorá sa ľahko udržuje
 • Tvrdosť 58 HRC Rockwellovej stupnice
 • Presné ručné honovanie a leštenie zabezpečí dokonalé ostrie
 • Prísna priebežná kontrola kvality, ostrie kontrolované laserom
 • Skrátený tvar záštity umožňuje použitie celého ostria a jednoduchšie ošetrenie
 • Hladký prechod medzi kovaním a rukoväťou
 • Bezproblémové hygienické uchytenie črienky
 • Nože nie je vhodné umývať v umývačke riadu
 • Predĺžená záruka na výrobné a materiálové chyby 15 rokov

Značka WÜSTHOF zaradila do svojho sortimentu luxusnú sériu nožov Ikon, ktoré sú kované z jedného kusa legovanej nehrdzavejúcej nožiarskej ocele X50CrMoV15. Ide o nože perfektne vyvážené s dokonalým ostrím. Výnimočnú ostrosť nožov Ikon zaisťuje presné ručné honovanie a finálne leštenie čepelí. Kvalita ostria je vysoká a čo je dôležité, ľahko obnoviteľná.

Drevená trojito nitovaná rukoväť nožov Ikon z afrického dreva grenadill zaujme hneď na prvý pohľad. Jej dynamický tvar nenechá žiadneho kuchára chladným. Rukoväť plne vyhovuje požiadavkám z hľadiska ergonomického, z estetického pohľadu potom dokonale kombinuje moderný dizajn a elegantnú štruktúru dreva, ktorému sa tiež hovorí mozambický eben.

WÜSTHOF, to sú nože špičkovej kvality vyrobené s veľkou starostlivosťou až do posledného detailu. Presne tak, ako sa od nožov zo Solingenu očakáva.

Použité technológie a materiály

K výrobe nožov WÜSTHOF je používaná vysoko kvalitná nemecká oceľ X50CrMoV15, ktorá má cca 0,5 percent uhlíka a ako legovacie prvky využíva chróm, molybdén a vanád. Vďaka pridanému chrómu nehrdzavie, čo je u kuchynských nožov žiadané.

Z oceľového pásu kovaním v zápustke vznikajú precízne čepele. Tie sú kalené 15 minút pri teplote 1070 °C a následne sa v dvoch minútach prudko ochladzujú na 60 °C. Napokon popúšťaním (proces pomalého ohriatia materiálu na teplotu 200 °C počas 45 minút) sa čepeľ zbavuje vnútorného pnutia a stabilizuje sa jej martenzitická štruktúra. Čepeľ tak získava optimálnu požadovanú tvrdosť 58 ° Rockwella a vyššiu húževnatosť.

Stabilné ostrie a dokonalá geometria noža prináša výnimočné rezacie schopnosti a presné ovládanie v reze. Ostrý uhol poskytuje ešte vyššiu ostrosť, ktorá robí krájanie príjemnejšie. Vďaka klinovému výbrusu preniká nôž bez väčšieho úsilia potravinami.

Záštita je integrovaná ako súčasť čepele z jedného kusa ocele. Zabezpečuje správne rozloženie váhy a zaisťuje presné a bezpečné ovládanie noža. Kovanie na záštite u nožov Ikon má plynulý prechod pre ešte pohodlnejší úchop.

Ergonomická rukoväť je vyrobená z afrického dreva grenadill. Ide o veľmi trvanlivé, tvrdé drevo s hustotou vyššou než eben. Vďaka vysokému obsahu živice je relatívne odolné voči vlhkosti, avšak nie je vhodné na umývanie v umývačke riadu. Drevené črienky nožov série Ikon sú k stopke pevne prichytené tromi nitmi. Dokonalé lícovanie jednotlivých častí bráni zachytávaniu usadenín a baktérií.

Brúsenie nožov WÜSTHOF

Každý nôž je potreba čas od času nabrúsiť, pretože sa po dlhšom užívaní otupí. Na udržanie a oživenie ostria slúžia chrómované ocieľky, na brúsenie nožov potom odporúčame brúsne kameneWÜSTHOF. Pre menej skúsených máme v ponuke aj brúsky, ktoré umožňujú jednoduchšiu obsluhu. Postačí niekoľkokrát opatrne pretiahnuť nôž brúsnou drážkou a ostrie bude obnovené.

Spoločnosť Ed. Wüsthof Dreizackwerk KG bola založená v Solingene už v roku 1814 a počas dvesto ročnej existencie sa vo vedení vystriedalo už sedem generácií rodiny Wüsthofovcov. Pýši sa jedným z najmodernejších, vysoko automatizovaných výrobných procesov na svete. Napríklad pri výrobe nožov sa v takmer 40 krokoch používa na 100 robotov.

Nože značky WÜSTHOF sú dnes predávané vo viac než 80 krajinách sveta. Vďaka použitiu špičkových materiálov a moderných technológií riadených počítačom sú pohodlné na použitie a prípravu jedla. Kulinárske potešenie samo o sebe.

Dodatočné parametre

Kategória: Kuchárske nože
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.3 kg
Farba: Hnedá
Materiál: Nerezová oceľ
Rozmer: 16 cm
Dĺžka čepele: 16 cm
Typ produktu: Kuchársky nôž
Séria: WÜSTHOF Ikon
K překladu: CZ AUTO-PRO-title
Margin: E

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Domovom nemeckej rodinnej spoločnosti Wüsthof je Solingen, mesto s niekoľkoročnou nožiarskou tradíciou. Značka tu od roku 1814 vyrába pomocníkov na krájanie v tej najvyššej kvalite. V jej širokom sortimente nájdete nože na každý jednotlivý kulinársky výkon ako aj ďalšie vybavenie do kuchyne. 109154