Kuchynské odmerky

7 položiek celkom
Nástroj na odmeriavanie cestovín VOILE, Alessi
€26
ALPG01
Kuchynské odmerky, sada 4 ks, de Buyer
€24,30
DB482702
Kuchynské odmerky, sada 4 ks, de Buyer
€16,90
DB482701
Sklenená odmerka 500 ml, sklo, WMF
€18,90
WM0605962000
Šejker na dressing GRAND CRU 250 ml, čierna, Rosendahl RSD16096
Kuchynské odmerky DUO, sada 4 ks, Joseph Joseph
€11
JS80020

Kuchynské meracie prístroje – varte s presnosťou na gramy

Kuchynské miery a meracie nástroje

Kuchynské miery sa používajú na výpočet a určenie presného množstva ingrediencie potrebnej na prípravu požadovaného jedla. Recepty špecifikujú množstvá ingrediencií podľa hmotnosti, objemu alebo podľa šálok či lyžíc. Na odmeranie správneho množstva ingrediencií potrebujete praktické nástroje na meranie, ako sú odmerky pohárov, odmerky alebo kuchynské váhy . Odmerky a džbány sú skvelé na meranie tekutých aj suchých surovín.

Aby ste mohli presne odmerať ingrediencie a dosiahnuť požadované výsledky, Kulina má množstvo kuchynských meracích nástrojov od renomovaných značiek ako WMF, Joseph Joseph a de Buyer .

Prečo potrebujete kuchynské miery na pečenie ?

Či už ide o koláč, ktorý pečiete, muffiny alebo sušienky, presné meranie ingrediencií je nevyhnutné na dosiahnutie úspešného produktu. Pečenie je v skutočnosti len séria chemických reakcií, ktoré prebiehajú medzi prísadami, aby sa vyrobil konečný produkt, a preto musí byť pomer prísad dokonalý, a preto sú presné merania kľúčové.

Aké sú rozdiely medzi odmerkami a odmerkami?

Odmerky a odmerky sú dva hlavné typy meracích nástrojov. Odmerky sú lepšie, keď chcete odmerať väčšie množstvo ingrediencií alebo tekutín, ako je voda, mlieko, smotana alebo vývar. Odmerky sú lepšie na odmeranie malých množstiev suchých surovín, ako je sóda bikarbóna, škorica, múka, cukor atď.

Odmerky sú zvyčajne vyrobené zo skla alebo plastu, sú priehľadné a často sa dodávajú s rukoväťou. Majú miery na stenách vhodné pre rôzne typy prísad - tekuté, suché, rôzne textúry atď.

Odmerky sú zvyčajne vyrobené z plastu alebo kovu a dodávajú sa v sade rôznych veľkostí a kapacít.

Na čo si dať pozor pri kúpe odmeriek alebo džbánov?

Hoci si vždy môžete odmerať množstvo ingrediencií potrebných pre váš recept pomocou šálky alebo lyžice, vždy je jednoduchšie a bezpečnejšie použiť odmerku a šálky. Sú šikovné, presné a nevyhnutné v každej kuchyni. Pri výbere kuchynských meracích prístrojov sa vždy uistite, že miery, ktoré poskytujú, sú uvedené v jednotkách, ktoré poznáte.