Príslušenstvo pre grily na drevo a drevené uhlie

8 položiek celkom
Rotačný špíz ROTISSERIE, Remundi
€499,90
RMDI801135
Stojan k panvici wok L, Remundi
€109 –8 %
€99,99
RMDI801023
odkladací stolík grilovanie 480, bambus, Outdoorchef ODCH1829126
Stojan na náčinie na grilovanie , zakrivený, Remundi RMDI800870
Grilovací stojan k panvici wok M, Remundi
€87,90
RMDI801022
Odkladací stolík pre CONE gril, bambus, Höfats
€76
HO010201

Príslušenstvo pre grily na drevo alebo drevené uhlie

Prečo by ste si mali vybrať gril na uhlie?

Používanie gril na uhlie (namiesto elektrický vonkajší gril ) ponúka jedinečný zážitok z prípravy jedla a dodáva jedlu osobitnú chuť. Tu sú niektoré aspekty, ktoré robia grily na drevené uhlie výnimočnými:

  • Príchuť: Grily na drevené uhlie dodávajú pokrmom výraznú dymovú chuť. Horiace drevené uhlie vytvára dym, ktorý dodáva jedlám bohatú a autentickú chuť, ktorú je pri iných spôsoboch varenia ťažké zopakovať.

  • Všestrannosť: Gril na drevené uhlie umožňuje priame grilovanie (príprava pokrmov priamo nad uhlím) aj nepriame grilovanie (príprava pokrmov mimo uhlia so zatvoreným vekom), čo poskytuje všestrannosť pri príprave širokej škály pokrmov.

  • Vysoké teplo: Grily na drevené uhlie môžu dosahovať vyššie teploty v porovnaní s niektorými plynovými grilmi. Tento vysoký tepelný výkon je ideálny na opekanie mäsa a dosiahnutie vytúženej spálenej kôrky na povrchu, pričom vnútro zostáva šťavnaté a jemné.

  • Kontrola: S trochou cviku sa môžete naučiť regulovať teplotu gril na uhlie nastavením množstva dreveného uhlia a prúdenia vzduchu cez prieduchy. Vďaka tomu môžete jemne doladiť proces varenia pre rôzne druhy potravín.

  • Autentický zážitok: Mnoho ľudí si užíva proces zapálenia dreveného uhlia, čakanie na jeho spopolnenie a starostlivosť o gril. V porovnaní s plynovými grilmi ponúka praktickejší a pohlcujúcejší zážitok z varenia.

  • Tradičné odvolanie: Grilovanie na drevenom uhlí je spojené s tradíciou a nostalgiou, pretože je to obľúbený spôsob prípravy jedál už po celé generácie. Počas vonkajších stretnutí dokáže vytvoriť klasickú a príjemnú atmosféru.

  • Prenosnosť: Grily na drevené uhlie sú k dispozícii v rôznych veľkostiach vrátane prenosných modelov. Vďaka tomu sú vhodné na pikniky, kempovanie, výlety a iné outdoorové aktivity.

  • Cenová dostupnosť: Grily na drevené uhlie sú často cenovo dostupnejšie ako niektoré špičkové plynové grily alebo iné typy zariadení na varenie vonku.

  • Komunitný a sociálny aspekt: Grilovanie na drevenom uhlí môže byť spoločenskou aktivitou. Priatelia a rodina sa často schádzajú pri grile, kde sa zabávajú a čakajú, kým sa jedlo upečie.

  • Experimentovanie: Gril na drevené uhlie podporuje experimentovanie s rôznymi druhmi dreveného uhlia, drevnými štiepkami a technikami údenia, aby ste vytvorili jedinečné a aromatické pokrmy.

Je potrebné poznamenať, že používanie gril na uhlie si v porovnaní s plynovým grilom vyžaduje určitú dodatočnú prípravu a trpezlivosť. Musíte zapáliť drevené uhlie, počkať, kým sa rozhorí a prepáli, a ručne regulovať teplotu. Mnohí nadšenci však považujú tento proces za obohacujúci a tešia sa z výsledkov, ktoré môžu dosiahnuť pri tomto tradičnom spôsobe varenia pod holým nebom.

Aké špeciálne príslušenstvo je určené pre grily na drevo/uhlie?

Špeciálne príslušenstvo určené na grilovanie všeobecne alebo na grilovanie s grilmi na drevené uhlie zlepšuje zážitok z grilovania a zjednodušuje a zvyšuje bezpečnosť pri obsluhe.

Na Kulina ponúkame nielen grily na drevené uhlie od špičkových výrobcov, ako sú napr Outdoorchef alebo Höfats ale aj špeciálne príslušenstvo, ktoré môžete použiť na ešte príjemnejší zážitok. Patria k nim grilovacie rošty, grilovacie dosky a špízy určené pre nami ponúkané grily, ktoré vám umožnia pripraviť viac druhov potravín. Nájdete tu aj bočné stolíky pre grily, ktoré vám poskytnú viac priestoru na uskladnenie potravín počas grilovania.

Určite si pozrite aj univerzálne príslušenstvo na grilovanie, ktoré ponúkame, vrátane grilovacieho náradia, čistiacich prostriedkov, grilovacieho riadu atď.