Stojany na palivové drevo

8 položiek celkom
Interiérový kôš na drevo ASHI, hnedá, Blomus
€219
BM66165
Vonkajší stojan na drevo, vertikálny, čierny, Remundi RMDI800965
Vonkajší stojan na drevo, vodorovný, hrdzavý, Remundi RMDI800961
Interiérový kôš na drevo ASHI, čierna, Blomus
€219
BM66164
Vonkajší stojan na drevo, vertikálny, hrdzavý, Remundi RMDI800964
Vonkajší stojan na drevo, čierny, Remundi
€440
RMDI800968
Vonkajší stojan na drevo, kocka, hrdzavý, Remundi RMDI800967
Sedadlo pre REMUNDI stojan na polená, drevo, Remundi RMDI800992

Vonkajšie regály na palivové drevo - usporiadajte si drevo štýlovo

Prečo potrebujem vonkajší stojan na palivové drevo?

Stojan na palivové drevo na vonkajšie použitie udrží vaše drevo dobre zorganizované a mimo zeme. Aby palivové drevo efektívne horelo - či už do krbu, alebo do ohnisko a poskytovalo teplo, musí byť "vysušené", čo môžete dosiahnuť správnym uložením dreva do stojana na palivové drevo. Zároveň ho udržiava vetraný, čím ho chráni pred vlhkosťou a znižuje pravdepodobnosť, že sa doň dostanú škodcovia.

Na stránke Kulina máme široký sortiment vonkajších regálov na palivové drevo vrátane regálov od známych výrobcov Remundi značky v rôznych veľkostiach, povrchových úpravách a konštrukciách.

Prečo sú stojany na polená vpredu otvorené?

Väčšina regálov na polená má otvorenú prednú časť, ktorá uľahčuje nakladanie a vykladanie palivového dreva a zabezpečuje optimálne prúdenie vzduchu a vetranie, vďaka čomu polená rýchlejšie vysychajú. Zabraňuje tiež hromadeniu vlhkosti a možnosti vzniku plesní, hniloby a napadnutia hmyzom. Otvorená predná časť umožňuje ľahkú vizuálnu kontrolu palivového dreva a zvyšuje celkový estetický vzhľad vonkajšieho priestoru.

Keď je však počasie proti vám, je dôležité zaobstarať si plachtu, ktorá zakryje prednú časť skladu guľatiny a udrží drevo v suchu. prečo? Bez ohľadu na spôsob skladovania by malo byť palivové drevo vždy suché, pretože rýchlejšie horí a ľahšie sa zapaľuje.

Kam môžem umiestniť vonkajší stojan na palivové drevo?

Je veľmi dôležité, aby ste pre svoj stojan na palivové drevo našli miesto, ktoré často používate na odkladanie svojich vecí pred domom alebo kde si radi oddýchnete po práci. Lokality ako:

  • Vonkajšia garáž alebo prístrešok: Tieto konštrukcie pomáhajú udržiavať drevo v suchu a chrániť ho pred poveternostnými vplyvmi.
  • Môžete ich tiež umiestniť na terasu alebo terasu, aby ste mali jednoduchý prístup k palivovému drevu.
  • Napokon môžete stojan umiestniť vedľa ohnisko alebo do rohu dvora, ak je dostatočne veľký.

Pri rozhodovaní, kam umiestniť vonkajší stojan na palivové drevo, by sa mali zohľadniť požiadavky na priestor, dostupnosť a ochranu pred poveternostnými vplyvmi.