Titánová rajnica na indukciu O 20 cm s odnímateľnou rukoväťou Diamond Lite WOLL

Kód: WL1920DPI
€81
Skladom (10 Ks)

Špičkový nepriľnavý titánový riad s odnímateľnou rukoväťouDiamond Lite od nemeckej značky WOLL je vďaka špeciálnemu nepriľnavému povrchu ideálny na zdravé a energeticky úsporné vyprážanie s malým množstvom tuku alebo bez neho. Diamantom dvakrát tvrdený povrch sa vyznačuje vynikajúcimi nepriľnavými vlastnosťami a je tiež veľmi odolný proti poškriabaniu. Riad sa ľahko čistí a ľahko odolá napríklad umývaniu v umývačke riadu alebo používaniu kovového kuchynského náčinia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Špičkový nepriľnavý titánový riad s odnímateľnou rukoväťou Diamond Lite nemeckej značky WOLL sú vďaka špeciálnemu nepriľnavému povrchu ideálny na zdravé a energeticky úsporné varenie a smaženie bez tuku alebo s jeho minimálnym množstvom. Diamantmi dvakrát tvrdený povrch sa pýši vysoko nadštandardnými nepriľnavými vlastnosťami, navyše je veľmi odolný proti poškrabaniu. Riad sa dobre čistí a bez problémov zvládne umývanie v umývačke riadu či použitie napríklad kovového kuchynského náčinia.

Okrem mimoriadne odolného nepriľnavého povrchu oceníte veľmirýchly prenos tepla po celom povrchu riadu, ktorý zaisťuje špeciálny 6-vrstvový materiál a kvalitne spracované dno. Riad je ideálney na použitie na indukčnej platničke, ďalšou výhodou je možnosť zapekanie v rúre do 250 °C.

Rajnice Diamond Lite sú vybavené praktickými odnímateľnými rukoväťami. Vďaka premyslenému technickému riešeniu sa po odopnutí rukoväti ľahko zmestia do kuchynského drezu, umývačky riadu alebo do menšej rúry. Pri skladovaní potom šetria priestor. Patentovaný mechanizmus odnímateľnej tepelne izolovanej rukoväti zaisťuje pohodlnú manipuláciu. Nosná časť rukovätí alebo úch je vliata do odliatku riadu. Tvoria tak jeden celok, čo zaisťuje ich bezpečné uchytenie. Riad s odnímateľnými rukoväťami sú nanajvýš vhodné pre rodiny s malými deťmi, pretože rukoväte neprečnievajú cez platničku či pracovnú dosku.

WOLL profesionálne liate produkty sú synonymom prvotriednej kvality. Pýšia sa dlhotrvajúcimi nepriľnavými povrchmi, vkusným dizajnom a najlepšími možnými výsledkami varenia.

Séria Diamond Lite

 • Špičkový titánový riad na zdravé varenie bez tuku, patentovaná výroba
 • Odlievané ručne, z jedného kusa kvôli vyššej mechanickej aj tepelnej odolnosti
 • Kombinuje remeselné spracovanie s inovačnými technológiami
 • Robustné, tvarovo stále, vďaka svojej kvalite vhodné aj pre profesionálnych kuchárov
 • Certifikované odnímateľné rukoväti – jednoduché, praktické, bezpečné
 • Pri skladovaní šetria miesto, vhodné aj na zapekanie v rúre (bez odnímateľnej rukoväti)
 • S ohľadom na deti znižuje riziko spojené s rukoväťami riadu, ktoré prečnievajú cez varnú dosku
 • Extra rezistentný nepriľnavý povrch umožní zdravé varenie bez tuku
 • Dvakrát tvrdený, odolný proti poškrabaniu, vyrobený bez PFOA
 • Vďaka vysokej odolnosti povrchu je možné použiť aj kovové kuchynské náčinie
 • Vhodné na prípravu chúlostivých potravín aj na opekanie pri vysokých teplotách
 • Cca 8 mm silné dno z feromagnetickej ocele vyrobené špeciálne pre WOLL
 • Veľmi rýchly prenos tepla po celom povrchu
 • Vhodné na všetky druhy tepla, ideálne na indukciu
 • Šetrí až 1/3 energií oproti tradičnému riadu z nehrdzavejúcej ocele
 • Zosilnené okraje kvôli lepšej odolnosti proti nárazom
 • Navrhnuté na jednoduché vylievanie bez kvapkania
 • Riad sa veľmi dobre čistí, je možné umývanie v umývačke riadu

Použité technológie a materiály

WOLL profesionálne liate výrobky zastupujú produkty "Made in Germany" vyrobené pri najvyššej kvalite spracovania. Tá je v priebehu procesu výroby riadu tiež priebežne kontrolovaná. Technológie, ktoré spoločnosť WOLL používa, sú navyše šetrné voči životnému prostrediu, majú nízke emisie oxidu uhličitého. Všetok riad WOLL z vysoko kvalitnej kultivovanej hliníkovej zliatiny je liaty ručne, čím sa odlišuje od bežnej anonymnej továrenskej výroby. Pomalé ručné liatie totiž predchádza vzniku vzduchových bublín, ktoré znižujú kvalitu materiálu.

Na vzniknutý hliníkový odliatok je nanesených ešte niekoľko vrstiev kvôli vyššej nepriľnavosti a odolnosti riadu. Predtým však dochádza k niekoľkonásobnému obrusovaniu jeho povrchu pieskovaním. Telo panvice či hrnca je v ďalšom kroku tvrdené časticami titánu a vypalované plazmovou dýzou pri extrémnej teplote presahujúcej 20 000 °C. Riad je tak tvarovo stály a odolný proti mechanickému poškodeniu. Druhá vrstva chráni pred koróziou materiálu, tretia potom zaisťuje vynikajúce antiadhézne vlastnosti. Posledná vrchná tvrdená vrstva je nepriľnavá, dvakrát tvrdená pomocou častíc diamantu, najtvrdšieho nerastu na našej planéte. Kvôli svojim výnimočným vlastnostiam je chránená výrobným tajomstvom. Unikátna metóda výroby indukčného plátu z feromagnetickej ocele zabezpečuje rovnosť dna a rýchle a rovnomerné zahriatie panvice bez tepelných strát.

Vysoko kvalitný nepriľnavý povrch zvládne vďaka špeciálnemu výrobnému procesu aj umývanie v umývačke riadu alebo dokonca použitie kovových kuchynských nástrojov. (Kvôli zachovaniu dlhšej životnosti vášho riadu odporúčame však použitie šetrnejšieho dreveného alebo silikónového náčinia.) Špeciálne tvrdený nepriľnavý povrch spoločnosti WOLL sa osvedčil pri zdravom varení s malým množstvom tuku, či prípadne bez neho. Je bezpečný a neobsahuje PFOA. Výsledné pokrmy sú tak bohaté na vitamíny. Vďaka tepelnej odolnosti až do 250 °C je vhodný nielen na chúlostivé potraviny, ale aj na smaženie pri vysokých teplotách. Riad Diamond Lite tiež veľmi dobre odoláva teplotným šokom, je dokonca možné ho prudko zohriať bez použitia tuku. Vďaka nadštandardným nepriľnavým vlastnostiam sa riad veľmi dobre čistí.

Dodatočné parametre

Kategória: Rajnice
Záruka: 2 roky
Typ produktu: Rajnica
Materiál: Titán
Vlastnosti: Vhodné na indukciu, Vhodné do umývačky
Rozmer: 20 cm

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Inovatívne panvice a riad z liateho hliníka od nemeckej spoločnosti Woll sú medzi kuchármi známe svojou vysokou kvalitou a odolnosťou. Od roku 1979 ich značka vyrába v meste Saarbrucken v malom množstve a výhradne ručne. 104430