Krúžky na obrúsky

3 položiek celkom

Krúžky na obrúsky - dodajú vášmu stolovaniu nádych elegancie

Na čo slúžia krúžky na obrúsky?

Krúžky na obrúsky sú malé dekoratívne a praktické predmety, ktoré sa používajú pri prestieraní stola na udržanie zložených obrúskov na svojom mieste. Vďaka širokej škále foriem a vzorov môžu byť aj dekoratívnym prvkom pri prestieraní stola.

Možno ich však použiť aj na menej formálnych podujatiach, aby dodali stolu eleganciu. Krúžky na obrúsky sa často používajú pri formálnom alebo poloformálnom stolovaní, napríklad počas svadieb alebo nákladných večierkov.

Na stránke Kulina sme starostlivo vybrali krúžky na servítky od popredných výrobcov, ako sú Bitz a Philippi.

Ako nastylovať obrúsok s krúžkom?

Jednoduchý spôsob, ako dodať vášmu prestieraniu trochu noblesy a elegancie, je štylizovať obrúsok pomocou krúžok na obrúsky. Tu je niekoľko pokynov na použitie krúžku na obrúsku:

  • Vyberte si krúžok na obrúsky. Vyberte si prsteň, ktorý sa hodí k celému vášmu prestieraniu, z mnohých dostupných štýlov a materiálov.
  • Zložte si obrúsok. Servítku možno skladať rôznymi spôsobmi, ale jeden z jednoduchých a klasických spôsobov je preložiť ju na polovicu diagonálne, aby vznikol trojuholník, a potom opäť na polovicu, aby vznikol menší trojuholník.
  • Zasuňte obrúsok do krúžok na obrúsky. Servítku treba vložiť do krúžku na servítky tak, aby jej ohnuté okraje smerovali nahor, a zároveň ju držať v tejto polohe.
  • Zmeňte polohu servítky. Keď je obrúsok na krúžku, vykonajte potrebné úpravy záhybov a okrajov, aby ste mu dodali upravený a atraktívny vzhľad.
  • Na stole by mali byť položené obrúsky. Servítku možno položiť na tanier alebo na ľavú stranu vidličiek.

Prečo je dôležité používať obrúsky?

Servítky sú dôležitou súčasťou stolovania, pretože majú praktický aj estetický význam. Niektoré z výhod sú:

  • Hygiena: Udržiavanie osobnej hygieny a prevencia prenosu baktérií a mikróbov je jednoduchšia, ak sa na utieranie jedla a tekutín z tváre a rúk používajú obrúsky.
  • Etiketa: Uteráky sú dôležitou súčasťou etikety stolovania, používajú sa na označenie začiatku a konca jedla a na označenie, keď chce osoba dočasne opustiť stôl.
  • Dekor: Môžete použiť obrúsky ako dekoratívny prvok, ktorý zlepší vzhľad prestretého stola tým, že mu dodá farbu, textúru a štýl.
  • Ochrana: Počas jedla sa obrúsky používajú na ochranu odevov pred rozliatím a škvrnami.

Ak máte radi, keď váš stôl vyzerá elegantne, môžete si pozrieť aj náš výber obrusov, stolový behúňa podložky.