Pohár Bordeaux Grand Cru Sommeliers Riedel

Kód: RD440000
€108
Skladom (2 Ks)

Dizajn pohára Bordeaux Grand Cru Sommeliers pochádza z roku 1959 a dnes je aktuálnejší ako kedykoľvek predtým.

Detailné informácie

Podrobný popis

Návrh pohára Bordeaux Grand Cru Sommeliers pochádza z roku 1959 a dnes je ešte aktuálnejší než kedykoľvek predtým.

Znalci sú prekvapení, veľkosť pôsobí nadsadene. Moderné veľké červené vína, lisované z odrôd viniča, ktoré pre tento pohár odporúčame, však vyžadujú objem, aby dosiahli plné rozvinutie svojej arómy.

Tieto vína sa na základe formálnych vlastností pohára a tokových vlastností prejavia svojím zamatovo celistvým telom, vysokou koncentráciou extraktov a sladkými, plnými tanínmi, ktoré sú viazané v plodoch. Nepredpokladá sa, že by ste mali nádobu s objemom 860 ml úplne naplniť; odporúčame cca 100 až 150 ml vína.

Zvyšný objem slúži na rozvinutie a prezentáciu bohatej koncentrovanej arómy. Vďaka tomu môže víno v jeho optimálnom tvare vyjadriť všetky svoje typické znaky. Ak by sme použili malé poháre, tieto vína by stratili ovocnú arómu a komplexnosť a stali by sa plochými, s drevenou a trpkou dochuťou.

Poháre Bordeaux Grand Cru Sommeliers Riedel odporúčame na:

  • Bordeaux (červené), Brunello di Montalcino
  • Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Domina
  • Fronsac, Graves rouge, Listrac, Margaux, Médoc
  • Merlot, Moulis, St. Emilon, Pomerol, Pauillac
  • Rioja, Sangiovese, Sangiovese Grosso, Tempranillo

Séria SOMMELIERS:

V spolupráci s talianskym združením someliérov A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) predstavil Claus Riedel roku 1973 v Orviete prvú sériu pohárov pre znalcov. Séria obsahuje 10 rôznych veľkostí.

Od tejto chvíle sa svet vín od základu zmenil.

V rôznych regiónoch a na rôznych kontinentoch sa dnes produkujú vína, ktoré vtedy neexistovali, alebo boli úplne neznáme. Preto vo vývoji série Sommeliers ďalej pokračoval syn Georg Riedel, až sa Sommeliers stala rozsiahlou „vitrum-vinotékou“ na najvyššom stupni technického vývoja.

V roku 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napísal: „Najlepšie poháre z technického pohľadu, ako aj z pohľadu maximálneho pôžitku sú tie, ktoré vyrába firma Riedel. Efekt, ktorý tieto poháre dodávajú kvalitnému vínu, je skutočne mimoriadny. Nemôžem dostatočne vyjadriť, aký veľký rozdiel to je.“

Vďaka celosvetovému dopytu predstavuje dnes séria Sommeliers absolútnu špičku medzi pohármi na víno a je najúspešnejšou ručne fúkanou sériou pohárov na svete. Každý pohár je vyrobený samostatne: vrchnú časť vyfukujeme vo forme, stopka a základňa sa tvarujú ručne podľa výrobných metód vyvinutých už na počiatku nášho letopočtu.

Sklári pri práci využívajú svoj talent, ich schopnosti a starostlivosť sú základným predpokladom na to, aby sérii pohárov Sommeliers vtlačili remeselné spracovanie, aké zákazníci očakávajú. Sommeliers sa vyrábajú zo skla s viac ako 24% obsahom olova.

Dodatočné parametre

Kategória: Poháre
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.38 kg
Typ produktu: Poháre
Materiál: Sklo
Séria: Riedel Sommeliers
K překladu: CZ AUTO
Margin: E

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nápojové sklo rakúskej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu. 104400