Japonský nôž NAKIRI 5000FCD 17 cm, Miyabi

Kód: MB34685171
Značka: MIYABI
€286 –25 %
Japonský nôž NAKIRI 5000FCD 17 cm, Miyabi
€286 –25 % €214,20
Skladom (2 Ks)

Mimoriadne ostrý japonský nôž nakiri sa v krajine vychádzajúceho slnka používa najmä na rýchle a jednoduché krájanie zeleniny a ovocia. Preto si získal širokú popularitu medzi vegetariánmi a vegánmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

Extrémne ostrý japonský nôž typu nakiri je v krajine vychádzajúceho Slnka využívaný najmä na rýchle, nenáročné porciovanie zeleniny a ovocia. Aj preto si získal širokú obľubu medzi vegetariánmi a vegánmi.

Každý jednotlivý nôž je výsledkom majstrovskej práce z „mesta nožov“ Seki. Tradičné remeslno a moderné technológie umožnili vznik tej najvyššej možnej kvalite medzi komerčne vyrábanými nožmi. Extrémne tvrdé jadro práškovej ocele FC61 je zapuzdrené v 48 vrstvách ocele dvoch rôznych tvrdostí. Špeciálna úprava čepele priznáva štruktúru vrstiev, a každý nôž má tak originálny, neopakovateľný vzor.

Na dosiahnutie ešte lepších vlastností ocele bolo použité unikátne kalenie mrazom, technikou FRYODUR®. Výsledný materiál sa môže pochváliť extrémnou tvrdosťou a odolnosťou proti korózii. Nôž je symetricky brúsený do tvaru "V" pod uhlom 19 °. Každý kus je brúsený ručne, a to tradičnou technikou Honbazuke, overenou stovkami rokov praxe nožiarskych majstrov. Ide o viacfázový proces brúsenia, keď je nôž najprv brúsený pomocou vertikálneho a horizontálneho brúsneho kameňa a následne sa ostrie doleští koženým honovacím řemenem. Rukoväť je vyrobená z tmavého dreva.

  • Extrémne tvrdé jadro z práškovej ocele FC61
  • FRYODUR® – unikátny spôsob kalenia mrazom
  • Damascénska oceľ, vyrobená z 48 vrstiev
  • Klinový výbrus do tvaru "V"
  • Trojfázové ručné brúsenie technikou Honbazuke
  • Ostrie Katana Edge, dokonalé vyváženie
  • Vysoká retencia ostria, odolnosť proti korózii a optimálna pružnosť
  • Pohodlná rukoväť v tvare "D" z tmavého dreva
  • Zakončenie z nehrdzavejúcej ocele s logom
  • Doživotná záruka na výrobné vady čepele

Dodatočné parametre

Kategória: Japonské nože
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.38 kg
Typ produktu: Japonský a Santoku nôž
Séria: MIYABI 5000FCD
K překladu: CZ AUTO-PRO-title
Margin: E

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Tradičný japonský výrobca nožov Miyabi spojil precízne remeselné spracovanie s osvedčenými výrobnými postupmi a štandardmi nemeckej spoločnosti ZWILLING J. A. HENCKELS. Výsledkom tejto vzájomnej spolupráce sú luxusné, krásne a výnimočne ostré nože vychádzajúce z tradície japonského nožiarskeho umenia. 104382