WMF

Nôž na chlieb/kuchynský nôž Chef’s Edition PC

Performance Cut, s dvojitým vrúbkovaním, v darčekovej drevenej kazete

 • 103,00 €
 • na sklade 2 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Popis produktu

Nôž na chlieb/kuchynský nôž Chef’s Edition má dlhú, silnú vrúbkovanú čepeľ. Ostrie krája bez námahy, rovno a "prejde" čímkoľvek, čo chcete nakrájať, bez toho, aby čepeľ skĺzla po povrchu. Vďaka svojim priebojným dlhým hrotom ľahko, bez väčšej námahy nakrája chrumkavý chlieb a vytvorí úhľadné krajce chleba. Vrúbkovaná čepeľ nakrája aj ovocie bez poničenia jeho štruktúry.

Séria Chef’s Edition

 • Spojenie výrazného dynamického dizajnu a vysokej funkčnosti
 • Nože zo špeciálnej vysoko kvalitnej nožiarskej ocele
 • Kované z jedného kusa
 • Excelentné, odolné ostrie vyrobené technológiou Performance Cut
 • Tvrdosť cca 55 - 57 HRC Rockwellovej stupnice
 • Zakrivený tvar záštity pre pohodlnejšie, presné a bezpečné ovládanie
 • Hladký prechod medzi záštitou a rukoväťou
 • Bezšpárové nezničiteľné rukoväti z matnej nehrdzavejúcej ocele Cromargan®
 • Kontrola ostria laserom
 • Odporúča sa ručné umývanie
 • Možnosť originálneho gravírovania od WMF
 • Atraktívne balenie – drevená darčeková kazeta

Nože Chef’s Edition vyrobené zo špeciálnej kovanej nožiarskej ocele potešia predovšetkým vášnivých kuchárov, ktorí hľadajú najvyššiu kvalitu, optimálny rezný výkon a výrazný dizajn nožov Made in Germany. Kombinujú tradičné kováčstvo a najnovšiu výrobnú technológiuPerformance Cut. Vznikajú tak veľmi ostré nože, odolné proti poškodeniu či vylomeniu, ktoré si navyše svoju ostrosť udržia po neskutočne dlhú dobu. Životnosť nožov je dokonca dvakrát dlhšia, než požadujú normy.

Návrhári WMF Štúdia neponechali nič na náhodu. Nože sú dokonale prispôsobené pohodlnému uchopeniu tak, ako ho praktikujú aj šéfkuchári. Rukoväti z matnej nehrdzavejúcej ocele 18/10 Cromargan® dodávajú nožom rafinovanú estetiku. Ich tvar je dynamický. Nože Chef’s Edition tak pôsobia luxusne a napriek tomu mladistvo a nadčasovo.

Použité technológie a materiály

Na výrobu nožov bola použitá špeciálna vysoko kvalitná nožiarska oceľ, ktorá je jemnozrnná, tvrdá a menej náchylná ku korózii. Navyše má vďaka plochému výbrusu veľkú odolnosť voči poškodeniu či vylomeniu pri zachovaní excelentnej rezacej schopnosti. Jej vlastnosti sú pre účely výroby nožov ešte vylepšené kovaním, ktoré oceľ homogenizuje a zhutní jej štruktúru.

Špeciálna technológia Performance Cut spája výhody tradičného kovania a výhody moderných výrobných postupov. Výsledkom je ostrie najvyššej kvality. Rozhodujúce pre vynikajúcu kvalitu noža je tiež presné vybrúsenie v konštantnom uhle. Je to práve plochý výbrus, ktorý robí nože tak ostrými.

Záštita je integrovaná ako súčasť čepele z jedného kusa ocele. Zabezpečuje správne rozloženie váhy a zaisťuje presné ovládanie noža. Kovanie na záštite má plynulý prechod pre ešte pohodlnejšie uchopenie.

Ergonomická rukovať je vyrobená z vysoko kvalitnej ušľachtilej ocele Cromargan®, ktorá obsahuje 72 % ocele, 18 % chrómu a 10 % niklu. Ide o materiál trvanlivý, nehrdzavejúci, odolný proti potravinovým kyselinám. Cromargan® je krásne lesklý a zároveň sa ľahko čistí.

Údržba nožov WMF

Nože Chef’s Edition nie sú vhodné na umývanie v umývačke riadu. Pre takto vysoko kvalitné nože sa odporúča ručné umývanie pod tečúcou vodou, ktoré je voči nožom šetrnejšie a taktiež omnoho rýchlejšie.

KÓD VÝROBCA: 18.8202.6032

O značke WMF

WMF

Nemecká precíznosť v spojení s najmodernejšími technológiami, to je WMF, značka s dlhoročnou tradíciou. Od roku 1853 vyrába mimoriadne kvalitné a vzhľadovo prepracované vybavenie do kuchyne a domácnosti s dlhou životnosťou.

Kód: WM1882026032
Značka: WMF
Séria: WMF Chef’s Edition
Dizajnér: WMF Studio
Farba / rozmery: d 37 cm, čepeľ 24 cm / 9 ½"
Materiál: kované z jedného kusa
Performance Cut - excelentné ostrie
rukoväť: nehrdzavejúca oceľ Cromargan®
špeciálna kovaná nožiarska oceľ
vysoká tvrdosť čepele 55 - 57 HRC