Týždeň pre myseľ

Najpredávanejšie

Fotoalbum MOMENTS THAT MATTER Printworks
 
€25
Fotoalbum MEMORIES Printworks
Fotoalbum MEMORIES Printworks
Skladom (2 ks)
PRPW00527
 
€25
Fotoalbum Happy Days S Printworks strieborné
 
€35
Čierny čaj Prince Vladimir Kusmi Tea plechovka 100 g
€19 –11 %
Pôvodne: €19  (–11 %)
€17
32 položiek celkom
Misa na rezance Black Pearl 20 cm 900 ml MIJ
€16
MIJC2443
Hrnček s uchom Sky Blue 250 ml MIJ
€14
MIJC7230
Fotoalbum MOMENTS THAT MATTER Printworks
€25
PRPW00529
Udon misa Aurora 20 cm 950 ml MIJ
€15,90
MIJC9057
Okrúhly plytký tanier Sky Blue 27 cm MIJ
€32,90
MIJC8957
Fotoalbum MEMORIES Printworks
€25
PRPW00527
Set misiek s paličkami Pink Sakura MIJ
€32,90
MIJC7577
Čajový servis s motívom vážok Dragonfly modrá 5 ks MIJ MIJC3828
Panvica na lievance Mineral B Element O 27 cm de Buyer
€98,70
DB561203
Okrúhly plytký tanier Earth & Sky 25 cm MIJ
€22
MIJC9011
Rýchlovarná kanvica 1,5 l biela Eva Solo
€171,90
ES502920
Sushi set Black Sakura 6 ks MIJ
€54,90
MIJC0317
Čajová kanvica Umea Tea for one Bredemeijer biela 500 ml BRED142007
Čajový servis Gunmetal 5ks MIJ
€99,90
MIJC5185
Čierny čaj Prince Vladimir Kusmi Tea plechovka 100 g
€19 –11 %
KUSMI21716A1070
Darčeková sada čajov Wellness teas Kusmi Tea 5x plechovka KUSMIBIEN525R
Fotoalbum Happy Days S Printworks strieborné
€35
PRPW00465
French Linen Water Voňavé Sviečka Max Benjamin
€31
MXMBC9
Hrnček bez ucha metalický 150 ml MIJ
€10
MIJC0032
Hore
Ďalšie produkty

Mesiac pre náš wellbeing začíname týždňom na upokojenie mysle. Pretože všetko sa začína v hlave. Či už chceme relaxovať, schudnúť alebo dosiahnuť vyšší výkon, hlavným motorom je naša myseľ. A kde inde sa môžete inšpirovať lepšie ako na Ďalekom východe. Japonci skúmajú silu mysle už celé stáročia. Čajový rituál osviežuje a dobíja telo i ducha. A vychutnať si šálku čaju a tichú chvíľu len pre seba je prvý a jednoduchý krok, ktorý môžeme urobiť v tomto mesiaci pre lepšie a ľahšie bytie.

 

teapot

#1 PONDELOK
Váš čajový rituál

Urobte si šálku dobrého čaju a naozaj si ho vychutnajte. Nemusíte chodiť na kurzy prípravy a pitia čaju. Stačí vypnúť počítač a mobilný telefón a sústrediť sa na každý dúšok. Vypnite hlavu a vnímajte svoj dych. Stačí 10 minút. Čaj si môžete pripraviť v čajovej konvičke alebo termoske a naplánovať si svojich 10 "voľných minút" aj niekoľkokrát počas náročného dňa.

Made in Japan ceramic

#2 UTOROK
Trénujte Mindfulness

Máme tendenciu sústrediť sa na riešenie problémov a krásne okamžiky okolo nás len tak preletia. Mindfullness nás učí ich plne vnímať a tešiť sa z krásy života. Žiť prítomnosťou, TERAZ a TU.

Skúste trénovať vedomé vnímanie prítomného okamžiku. Napríklad v malých radostiach dňa, ako je úsmev dieťaťa alebo partnera. Neusmievajú sa? Usmejte sa ako prvý vy. Vedome, s pohľadom do očí. Možno práve to im (a vám) chýbalo. Nedarí sa Vám plne sústrediť? Hádajte, prečo Japonci nejedia príborom, ale paličkami. Pokiaľ to s paličkami ešte neviete, garantujeme, že pri "nácviku" nebudete myslieť na nič iného :-)

 

Kusmi tea

#3 STREDA
Skúste meditáciu

Môžete tiež vyskúšať kombináciu meditácie a mindfulness cvičenia. Pomôcť vám môžu mobilné aplikácie, ktoré vás meditáciou príjemne prevedú. Obľúbené sú napr. Mindfulness (meditácia od 3 do 30 minút) alebo Headspace, v ktorej vás 10 minútovými meditačnými blokmi prevedie známy buddhistický mních Andy Puddicombe. Najlepším časom pre meditáciu je 20 min pred spaním alebo ráno po probudení.

Po meditácií si môžete vychutnať wellness čaj - napr. šálka čaju Detox vás ráno povzbudí zmesou maté, zeleného čaju a citrónovej trávy, večer vás pomôže ukľudniť zmes verbeny, sladkého drievka a mäty Be Cool.

Photoalbum

#4 ŠTVRTOK
Deň vďačnosti 

Štvrtok je často najnáročnejší deň v týždni. Sme unavení a skleslí. Často sa však zameriavame len na problémy a negatíva a to dobré v našom živote považujeme za samozrejmosť. Neverili by ste, akú silu má pravidelné uvedomovanie si toho, za čo môžeme byť v živote vďační. Odborníci odporúčajú si tento zoznam zapisovať a pravidelne sa k nemu vracať. Svoje vzácne chvíle môžete jednoducho zaznamenať na papier alebo si ich "pekne po starom" uchovávať vo fotoalbume vďačnosti. A pokiaľ ste vďační za niekoho konkrétneho vo svojom živote, nezabudnite mu to povedať ešte dnes!

 

Made in Japan teacups

#5 PIATOK
Začnite čítať knihu

Tiež vás iritujú tie "zoznamy povinnej literatúry" slávnych a čudujete sa, kde na to pri svojom vyťažení berú čas, keď vy nedokážete dočítať ani obrázkový časopis? A pritom aj o polnoci sedíte pri počítači a za poslednú hodinu ste aj tak neurobili nič užitočné? Stačí vypnúť počítač. Venujte hodinu pred spaním knihe a budete prekvapený, koľko toho prečítate, a ako sa vám zlepší spánok.

 

Woodwick candle

#6 SOBOTA
Dajte si kúpeľ

Nie len rýchlu sprchu a ponáhľať sa uložit děti. Zapáľte si vonné sviečky, nalejte si víno a napríklad pokračujte s rozčítanou knihou. Vychutnajte si chvíle úplného uvoľnenia všetkými zmyslami. Aromaterapia posilňuje rovnováhu a harmóniu organizmu po fyzickej aj psychickej stránke. Môžete vyskúšať napr. večernú kompozíciu vonnej sviečky WoodWick Evening Onyx. Jasmín zmierňuje napätie, nepokoj a úzkosť a je prírodným antidepresívom. Santalové drevo a čierna orchidea sú upokojujúce a erotické.

Made in Japan breakfast

#7 NEDEĽA
Raňajky so svojimi blízkymi

Vychutnajte si dlhé spoločné raňajky spolu so svojimi najbližšími. Urobte vajíčka, palacinky, pripravte stôl pre krásny servis. Jednoducho robte to, čo vás baví a na čo nemáte celý týždeň čas. Napríklad sa spolu porozprávať a potom ísť von na čerstvý vzduch. 

 

Vedeli ste, že hodina je len 4 % z dňa?

Tieto každodenné rituály vám zaberú 10-30 minút denne. Naozaj si neviete nájsť 1-2 % z dňa, aby ste sa cítili lepšie?