Spiralizéry

7 položiek celkom
Elektrické špiralizér CULT X, WMF
€98
WM0416480011
Špiralizér DUO COMPACT, Joseph Joseph
€14
JS20134
Špiralizér SPIROGO 20133, Joseph Joseph
€14
JS20133
Špiralizér SPIRO, Joseph Joseph
€26,90
JS20105
Špiralizér SPIRO 20158, modrá, Joseph Joseph
€29,50
JS20158

Spiralizéry – premeňte svoju zeleninu a ovocie na rezance

Čo robí zeleninový spiralizér?

Špirálové krájače zeleniny sú kulinárske nástroje na vytváranie linguínovitých prameňov zeleniny, ako sú cukety, zemiaky, uhorky, mrkva, jablká, paštrnák a červená repa.

Niektoré kuchynské roboty alebo stojanové mixéry sa dodávajú aj so špirálovitými nástavcami alebo príslušenstvom.

Akú zeleninu môžete špirálovať?

Väčšina zeleniny, ktorá si pri krájaní udrží svoj tvar, môže byť špirálovitá. Špiralizér využijete s mrkvou a cuketou, ale aj inou koreňovou zeleninou, paprikou, šalotkou, cibuľou, cviklou, repou, zemiakmi.

Pred použitím špiralizéra môžete odstrániť kožu zo zeleniny pomocou škrabky na zeleninu , ale v mnohých prípadoch to nie je potrebné.

Oplatí sa zeleninové spiralizéry?

Absolútne. Zeleninové spiralizéry majú niekoľko výhod, kvôli ktorým sa oplatí investovať. Nasledujúce dôvody sú niektoré z nich:

  • Vynikajúca alternatíva k bežným cestovinám – špiralizér vám umožňuje premeniť prakticky akúkoľvek zeleninu alebo ovocie na rezance, takže je ideálny, ak chcete obmedziť sacharidy. Tieto "rezance" môžete jesť čerstvé alebo vyprážané. Najobľúbenejšie náhrady cestovín sú mrkva, žltá tekvica a cuketa.
  • Pekný spôsob, ako zvýšiť príjem zeleniny – Potrebujete povzbudiť, aby ste jedli viac zeleniny? So spiralizérom by to mohlo byť zábavnejšie. Určite sa vám bude páčiť žuvanie stužiek cvikly, kapusty, papriky, sladkých zemiakov a inej zeleniny
  • Vynikajúce pre deti – Zeleninové špiralizéry sú vynikajúce, ak chcete povzbudiť deti, aby pomáhali v kuchyni a jedli viac zeleniny. Používanie spiralizéra je bezpečné a takto upravená zelenina mizne z tanierov oveľa rýchlejšie!

Aké recepty môžete pripraviť so zeleninovou špirálou?

Cuketa je jednou zo zeleniny, ktorú ľudia najčastejšie špirálovito upravujú, ale existuje oveľa viac jedál, ktoré môžete pripraviť pomocou špirály; niektoré z nich sú zvýraznené nižšie:

  • Teplé sladké zemiakové rezance, kapusta a šošovica
  • Cuketa Alfredo
  • Pečená bylinková špirálovitá zelenina
  • Zeleninové cestoviny pesto
  • Caprese s cuketovými rezancami
  • Špirálové hniezda zo sladkých zemiakov
  • kapustový šalát

a mnoho ďalších!

Možno budete chcieť prejsť aj našou zbierkou kuchynských strúhadiel a krájačov na mandolínu a ak si potrebujete poradiť s väčším množstvom jedla, môžete si pozrieť aj našu ponuku elektrické sekačky a drviče jedla.