Stojan na kónické sviečky

35 položiek celkom
Stojan na sviečku FINCA S 38 cm, nástenná, Blomus
€96,85
BM65422
Hore
Ďalšie produkty

Kuželové svietniky - vylepšite svoj domov štýlovými svietnikmi a teplom ohňa

Držiaky na sviečky sú dekoratívne prvky, ktoré sú určené na držanie a vystavovanie sviečok. Kuželové sviečky sú dlhé, štíhle sviečky (často nazývané sviečky na večeru), ktoré sú niekedy rovné a niekedy širšie na základni a špicaté na vrchole. Často sa používajú vo formálnom prostredí alebo pri špeciálnych udalostiach.

Naše držiaky na sviečky sú vyrobené z rôznych materiálov, napríklad zo skla, mosadze, nehrdzavejúcej ocele, plastu, porcelánu atď., a nájdete ich v rôznych veľkostiach, tvaroch a štýloch. Môžu obsahovať buď jednu sviečku, alebo niekoľko sviečok naraz.

Tieto svietniky boli starostlivo vybrané od špičkových výrobcov vrátane Blomus, Höfats, a Seletti.

Aký je rozdiel medzi svietnikom na sviečku a svietnikom na čajovú sviečku?

Hlavným rozdielom medzi svietnikom na kuželovú sviečku a svietnikom na čajovú sviečku je typ sviečky, na ktorú je určený. Kuželové sviečky sú dlhé, úzke sviečky so špičkou na vrchole a držiaky na kuželové sviečky sú vyrobené špeciálne na ich použitie. Na druhej strane sú držiaky na čajové sviečky určené na malé guľovité čajové sviečky.

Keďže kuželové sviečky sú často dlhšie ako čajové sviečky, sú často väčšie a vyššie ako držiaky na čajové sviečky. Hmotnosť kužeľovej sviečky môže spôsobiť jej prevrátenie, ak nie je podopretá, preto sú držiaky na kužeľové sviečky vyrobené aj tak, aby sviečku bezpečne udržali vo vzpriamenej polohe.

Naopak, držiaky na čajovú sviečku majú často malý zárez alebo štrbinu, do ktorej sa čajová sviečka vkladá, pretože sú zvyčajne samostatné a nepotrebujú takú veľkú oporu.

Kam možno umiestniť svícen na kónickou svíčku ?

V dome alebo v iných bytoch je veľa miest, kam môžete umiestniť kužeľové svietniky. Tu je niekoľko konceptov:

  • Jedálenský stôl: Ozdobou formálneho alebo neformálneho jedálenského stola sú často kužeľové svietniky. Vďaka nim môže byť vaše stolovanie luxusnejšie a sofistikovanejšie.
  • Odkladací stolík: Na vytvorenie príjemnej atmosféry v obývacej izbe alebo spálni môžete na odkladací stolíkumiestniť svietnik na sviečku.
  • Komoda: Sviečka umiestnená na komode alebo konzolovom stolíku môže byť pekným dekoratívnym prvkom interiéru a zvyčajne sa používa v klasických domácich aranžmánoch
  • Konferenčný stolík: Umiestnite na konferenčný stolík svietnik na sviečku a vychutnajte si útulnú, intímnu atmosféru v obývačke

A ak máte radi sviečky, určite si pozrite našu ponuku vonných sviečok a lampášov.