Kód: PG32760
Značka: Peugeot
Séria: Peugeot ZANZIBAR
Farba / rozmery: 18 g

Popis produktu

Vhodný na použitie s nasadzovacím mlynčekom ZANZIBAR.

Červené korenie Kampot z Kambodže

Pôvod a história

Červené korenie sa v Kampote nepestovalo dovtedy, kým sa neobjavil Gérard Vives. S rovnakým záujmom o kvalitu a rešpektovanie prírody, ktoré ho viedli k oživeniu regionálnej výroby čierneho korenia, zaviedol Farmlink, výzvu na vytvorenie prísne prírodného procesu, ktorý umožní zrelému koreniu uchovať si krásnu červenú farbu aj po sušení. Časom pestovatelia vynašli postup, ktorý sa rozšíril po celom regióne, pre radosť každého gurmána.

Tipy a použitie v gastronómii


Je výborné na ochutenie kurčiat, hydiny, bieleho mäsa, bravčového kolena, jahňacieho mäsa, teplých šalátov a ančovičiek. Môže sa tiež použiť ako alternatíva čierneho korenia hlavne s červeným mäsom alebo tučnými rybami.

O chuti

Červeno-hnedé korenie je veľmi silné a štipľavé. Toto okúzľujúce a elegantné korenie má nádych pečeného chleba a cestovín, citrusového ovocia a ananásu.

Mletie korenia

Mletie primárne slúži na uvoľnenie plnej chuti korenia. Aromatické molekuly sa nachádzajú v jadre zrniek korenia, zatiaľ čo štipľavé molekuly sú hlavne na vonkajšej strane. Aby ste teda dosiahli väčšiu štipľavosť, použite jemné mletie. Maximálnu chuť dosiahnete mletím na hrubo, ktoré skvelo uvoľní esencie zrnka. Korenie je nutné pomlieť až na poslednú chvíľu! Silné okamžiky sú prchavé... Ak si chcete vychutnať korenie čo najlepšie, nevarte ho spoločne s pokrmom veľmi dlho, stratilo by tak svoju silu.

KÓD VÝROBCA: 32760

O značke Peugeot

Peugeot

Továreň Peugeot Saveurs vyrába mlynčeky známe po celom svete. Od návrhu dizajnu, technický vývoj až po samotné spracovanie dreva a precízne montovanie, všetko prebieha priamo v továrňach značky - v malom podniku len so 130 zamestnancami. Firma sa od svojich počiatkov pred vyše 200 rokmi vyšvihla na popredné miesta v exporte mlynčekov a dnes dováža tovar do viac ako 80 krajín sveta. Sortiment navyše rozšírila o produkty pre milovníkov vína a kávy.