Dekantér AYAM BLACK 1,7 l, Riedel

Kód: RD201602
Značka: Riedel
€299 –14 %
Dekantér AYAM BLACK 1,7 l, Riedel
€299 –14 % €256
Skladom (2 Ks)

1 kus v balení

Detailné informácie

Podrobný popis

Riedel predstavuje Ayam dekantér vytvorený špeciálne pri príležitosti 260. výročia založenia Riedel Crystal. Sám Maximilian J. Riedel sa ujal úlohy dizajnéra s cieľom vytvoriť výnimočný inovatívny tvar. Dizajnéra oslnila silueta sliepky Ayam (Cemanská sliepka pôvodom z Indonézie), ktorú pretvoril do tých najčistejších linií. Práve príležitosť výročia sa stala silnou inšpiráciou k tomu vytvoriť nový, moderný a funkčný dizajn a symbolicky tak naznačiť, akou cestou sa chce spoločnosť v ďalších rokoch vydať.

Dvojkomorový tvar dekantéra urýchli dekantáciu vína, pretože si víno odpočinie v 2 komorách. Pri nalievaní je potom prevzdušnené v prvej komore, aby následne do druhej komory stieklo len také množstvo, aké je ideálne na servírovanieí. Tvar dekantéra bol navrhnutý so silným dôrazom na balanc. Presvedčivým dôkazom je až neuveriteľná možnosť zavesenia. Dekantér môžete postaviť na stôl, ale aj zavesiť na kraj stola, baru. Manipulácia s ním je pohodlná a bezpečná. Dokonalá konštrukcia a perfektná vyváženosť oslnia všetkých milovníkov vína.

Ručne vyrobený a ručne fúkaný majstrami sklármi v Riedel sklárni v Tyrolsku. V ponuke v čírom variante alebo s bielym/čiernym pruhom.

Na čistenie tohto dekantéra nepoužívajte čistič na karafy a dekantéry Riedel, mohlo by dojsť k uviaznutiu guľôčiek v úzkej časti.

Úvaha Christiana Moueixa o dekantácii:

„Ja osobne dávam prednosť dekantácii pri mladých, ako aj pri zrelších vínach. V prípade zrelých vín je dekantácia výrazom rešpektu, v prípade mladých vín výrazom dôvery. Dekantácia zrelých vín krátko pred podávaním zaistí, že farba a čírosť nebude znehodnotená usadeninami, ktoré sa vo víne vytvorili v priebehu skladovania. Dekantácia mladých vín niekoľko hodín pred podávaním poskytne vínu možnosť rozvinúť svoj buket, nadobudnúť stupeň zrelosti, aký by inak dosiahlo len dlhoročným skladovaním.“

Dodatočné parametre

Kategória: Dekantéry na víno
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1.15 kg
Typ produktu: Dekantér
K překladu: CZ AUTO-PRO-title
Margin: D

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nápojové sklo rakúskej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu. 104400