Dekantér BERRIES 1 l, Spiegelau

Kód: SP7160157
Značka: Spiegelau
€105 –24 %
Dekantér BERRIES 1 l, Spiegelau
€105 –24 % €79
Skladom (8 Ks)

Karafa Berries, Spiegelau , navrhnutá v spolupráci s renomovanými someliérmi a reštaurátormi, vás na prvý pohľad zaujme svojím jedinečným vzhľadom. Krištáľová karafa má elegantné úzke hrdlo s mierne sa rozširujúcim, štýlovo zvažujúcim sa okrajom. Tento tvar hrdla je nielen krásny na pohľad, ale uľahčuje aj nalievanie vína bez rizika rozliatia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Dekantér Berries, Spiegelau navrhnutý v spolupráci s renomovanými someliérmi a reštauratérmi vás svojím jedinečným vzhľadom zaujme na prvý pohľad. Krištáľová karafa má elegantné úzke hrdlo s mierne sa rozširujúcim, štýlovo zošikmeným okrajom. Tento tvar hrdla je nielen krásny na pohľad, ale tiež vám uľahčuje nalievanie vína bez rizika rozliatia.

V dekantéri s tenkými fúkanými stenami ladných tvarov môžete dekantovať červené i biele vína, ktorá sa krásne prevzdušnia a môžu tak plne rozvinúť všetky svoje arómy a buket. Najmä červené víno vyzerá v dekantéri úplne jedinečne, pretože dno karafy je zdobené plastickými sklenenými prvkami v tvare bobúľ (berries). Nalejte do dekantéra len také množstvo vína, aby vynikol kontrast plastického dekoru a červeného vína. Hra vôní, chutí a farieb začína!

  • Dekantér na víno s objemom 1000 ml
  • Elegantný vzhľad ladí s každým štýlom prestierania
  • Rozširujúce sa hrdlo so šikmým zakončením umožňuje jednoduché a bezpečné nalievanie a vylievanie
  • Dno s plastickými dekoratívnymi prvkami
  • Žiarivé, priezračné krištáľové sklo
  • Zvýšená odolnosť proti rozbitiu
  • 100% bezpečné umývanie v umývačke riadu
  • Ohľaduplné k životnému prostrediu

Upozornenie: V dekantéri Berries vaše víno tým viac vynikne, čím menej ho do nádoby nalejete. Docielite tak jedinečného vizuálneho efektu v podobe kontrastu vína a skleneného reliéfu na dne karafy. Na dosiahnutie toho najlepšieho výsledku pri dekantácii do nádoby nenalievajte viac než 500 ml vína!

Proces dekantácie znamená preliatie vína z jednej nádoby, t. j. z pôvodnej fľaše, do nádoby druhej, t. j. do dekantéra či džbánika. Dekantácia je možná nielen u červených, ale aj u bielych vín. Napriek názoru, že dekantácia je vhodná len pre zrelé červené vína, ktoré sú typické usadeninami na dne fľaše, má svoj význam aj u vín mladých – kvôli tzv. nadýchnutiu sa.

Víno sa vďaka dekantácii dostáva do väčšieho kontaktu s kyslíkom, čím dochádza k zvýrazneniu jeho jednotlivých chuťových vrstiev a aróm, víno je jemnejšie. V dekantéri víno tiež nádherne zvýrazní svoje vizuálne charakteristiky a do svojho pôžitku z neho tak zapojíte všetky zmysly. Víno dekantujte približne 15 minút pred jeho podávaním.

Skláreň Spiegelau ponúka pestrú paletu najrôznejších karáf, džbánikov a dekantérov. Na svoje si prídu milovníci striedmeho a čistého dizajnu, experimentátori vyhľadávajúci odvážne a zaujímavé kúsky aj tradicionalisti oceňujúci klasiku, stopu ručnej práce a remeselný um.

Nemecká značka Spiegelau s takmer 500-ročnou tradíciou spracovania krištáľu ponúka pestrú paletu pohárov na víno, degustačné poháre, špeciálne poháre pre konkrétny typ liehovín či poháre na nealkoholické nápoje na každodenné použitie. Veľmi známa je však najmä svojimi jedinečnými pohármi na pivo. Sortiment zahŕňa aj niekoľko dekantérov, džbánikov a karáf.

Prvotriednu kvalitu pohárov Spiegelau zaručuje kombinácia výrobných postupov a technického know-how. Poháre sú extrémne odolné: nezávislé laboratórium garantuje, že aj po 1500 cykloch v umývačke riadu zostávajú bez škrabancov a poškodenia a nestrácajú lesk.

Dlhú životnosť a odolnosť pohárov proti rozbitiu z veľkej častí garantuje tzv. Platinum Glass proces. V priebehu výroby prechádza roztavené sklo poplatinovanými trubicami, vďaka čomu sú odstránené všetky nečistoty a nezrovnalosti. Výsledkom tejto relatívne nákladnej technológie sú poháre spojením elegancie, funkčnosti a trvanlivosti.

Všetky poháre Spiegelau sú vyrábané z bezolovnatého krištáľu so špeciálnym zložením, ktoré zaručuje dlhú trvanlivosť, odolnosť pri umývaní v umývačke riadu aj proti rozbitiu a tiež väčší lesk oproti pohárom vyrábaným z lacnejších variantov skla.

Dodatočné parametre

Kategória: Dekantéry na víno
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1.66 kg
Typ produktu: Dekantér
K překladu: CZ AUTO-PRO-title
Margin: E

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Spiegelau – The Class of Glass. Od výroby zrkadiel na kráľovský dvor po súčasnú produkciu štýlových a odolných pohárov. Značka Spiegelau už päť storočí spája umenie remeselnej práce bavorských sklárov s najnovšími inovatívnymi technológiami. Výsledkom sú tie najkvalitnejšie produkty z krištáľového skla na každodenné aj slávnostné použitie. 109152