Dekantér ESCARGOT 1,4 l, Riedel

Kód: RD201102
Značka: Riedel
€235 –9 %
Dekantér ESCARGOT 1,4 l, Riedel
€235 –9 % €213
Skladom (2 Ks)

Funkčnosť dekantéra Escargot spočíva predovšetkým v dvojitom prevzdušňovaní vína. K prvému dochádza pri prečerpávaní vína z fľaše do karafy, keď je obsah fľaše vystavený väčšiemu množstvu kyslíka. Ak chcete nádobu preniesť, zdvihnite ju z vodorovnej do zvislej polohy. Druhé prevzdušnenie sa vytvorí nalitím vína z karafy do pohárov. Ak to chcete urobiť, uchopte karafu za otvor na dne karafy. Tvar karafy urýchľuje vstup čerstvého vzduchu do už prevzdušneného vína. Pri tomto procese vzniká žblnkotavý zvuk.

Detailné informácie

Podrobný popis

Funkčnosť dekantéra Escargot tkvie predovšetkým v dvojitom prevzdušnení vína. K prvému dochádza počas prelievania vína z fľaše do dekantéra, keď je obsah fľaše vystavený väčšiemu množstvu kyslíka. Na prelievanie zdvihnite dekantér z horizontálnej polohy do vertikálnej. Druhé prevzdušnenie vzniká vylievaním vína z dekantéra do pohárov. Pri tejto manipulácii uchopte dekantér za otvor v jeho spodnej časti. Tvar dekantéra urýchli vstup čerstvého vzduchu do už raz prevzdušneného vína. Tento proces vytvorí bublavý zvuk.

Úvaha Christiana Moueixa o dekantácii:

"Ja osobne dávam prednosť dekantácii pri mladých, ako aj pri zrelších vínach. V prípade zrelých vín je dekantácia výrazom rešpektu, v prípade mladých vín výrazom dôvery. Dekantácia zrelých vín krátko pred podávaním zaistí, že farba a čírosť nebude znehodnotená usadeninami, ktoré sa vo víne vytvorili v priebehu skladovania. Dekantácia mladých vín niekoľko hodín pred podávaním poskytne vínu možnosť rozvinúť svoj buket, nadobudnúť stupeň zrelosti, aký by inak dosiahlo len dlhoročným skladovaním."

Dodatočné parametre

Kategória: Dekantéry na víno
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1.22 kg
Typ produktu: Dekantér
Séria: Riedel Sommeliers Black Tie
K překladu: CZ AUTO-PRO-title
Margin: E

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nápojové sklo rakúskej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu. 104400