Dekantér AUTHENTIS 1 l, Spiegelau

Kód: SP7240257
Značka: Spiegelau
€86,40
Skladom (1 Ks)

Séria Authentis už svojím názvom naznačuje, že si vychutnáte všetky vône a buket vína autenticky. Špecifické tvary tenko fúkaných elegantných pohárov sú výsledkom moderných výrobných postupov v kombinácii s hlbokými znalosťami a porozumením vína. Pre svoju jedinečnú funkčnosť a kvalitu bol zväzom someliérov Nemecka vybraný ako najlepšia séria pohárov na víno.

Detailné informácie

Podrobný popis

Séria Authentis svojím názvom napovedá, že jej prostredníctvom si vychutnáte všetky arómy a buket vína úplne autenticky. Špecifické tvary tenkých fúkaných, elegantných pohárov sú výsledkom moderných výrobných procesov kombinovaných s hlbokými znalosťami a porozumením vínu. Vďaka svojej jedinečnej funkčnosti a kvalite bola vybratá Asociáciou somelierov Nemecka ako najlepšia séria pohárov na víno.

 • Dekantér/karafa na vínostredný Authentis s objemom 1000 ml
 • Zo série odporúčanej špičkovými someliermi
 • Kombinácia kvality a perfektnej funkčnosti stelesňujúca "vedu o víne"
 • Nekomplikovaný, vkusný tvar doplňujúci poháre z rovnakej série
 • Stabilná, široká základňa a elegantné štíhle hrdlo
 • Tvar karafy necháva vínu veľkú plochu a priestor na rozdýchanie
 • Rozširujúci sa okraj umožní jednoduché nalievanie a vylievanie vína
 • Možno využiť aj ako napr. karafu na vodu
 • Žiarivé, priezračné krištáľové sklo
 • Zvýšená odolnosť proti rozbitiu
 • 100% bezpečné umývanie v umývačke riadu
 • Ohľaduplné k životnému prostrediu

Upozornenie: Na dosiahnutie toho najlepšieho výsledku pri dekantácii do nádoby nenalievajte viac než 500 ml vína!

Poháre na biele víno zo série Authentis zvíťazili na jeseň 2014 v teste desiatich komerčných pohárov na víno vo francúzskom časopise o víne "La revue du vin de France" a získali označenie "najvšestrannejšie zo všetkých… v našich očiach perfektné poháre".

Proces dekantácie znamená preliatie vína z jednej nádoby, t. j. z pôvodnej fľaše, do nádoby druhej, t. j. do dekantéra či džbánika. Dekantácia je možná nielen u červených, ale aj u bielych vín. Napriek názoru, že dekantácia je vhodná len pre zrelé červené vína, ktoré sú typické usadeninami na dne fľaše, má svoj význam aj u vín mladých – kvôli tzv. nadýchnutiu sa.

Víno sa vďaka dekantácii dostáva do väčšieho kontaktu s kyslíkom, čím dochádza k zvýrazneniu jeho jednotlivých chuťových vrstiev a aróm, víno je jemnejšie. V dekantéri víno tiež nádherne zvýrazní svoje vizuálne charakteristiky a do svojho pôžitku z neho tak zapojíte všetky zmysly. Víno dekantujte približne 15 minút pred jeho podávaním.

Skláreň Spiegelau ponúka pestrú paletu najrôznejších karáf, džbánikov a dekantérov. Na svoje si prídu milovníci striedmeho a čistého dizajnu, experimentátori vyhľadávajúci odvážne a zaujímavé kúsky aj tradicionalisti oceňujúci klasiku, stopu ručnej práce a remeselný um.

Nemecká značka Spiegelau s takmer 500-ročnou tradíciou spracovania krištáľu ponúka pestrú paletu pohárov na víno, degustačné poháre, špeciálne poháre pre konkrétny typ liehovín či poháre na nealkoholické nápoje na každodenné použitie. Veľmi známa je však najmä svojimi jedinečnými pohármi na pivo. Sortiment zahŕňa aj niekoľko dekantérov, džbánikov a karáf.

Prvotriednu kvalitu pohárov Spiegelau zaručuje kombinácia výrobných postupov a technického know-how. Poháre sú extrémne odolné: nezávislé laboratórium garantuje, že aj po 1500 cykloch v umývačke riadu zostávajú bez škrabancov a poškodenia a nestrácajú lesk.

Dlhú životnosť a odolnosť pohárov proti rozbitiu z veľkej častí garantuje tzv. Platinum Glass proces. V priebehu výroby prechádza roztavené sklo poplatinovanými trubicami, vďaka čomu sú odstránené všetky nečistoty a nezrovnalosti. Výsledkom tejto relatívne nákladnej technológie sú poháre spojením elegancie, funkčnosti a trvanlivosti.

Všetky poháre Spiegelau sú vyrábané z bezolovnatého krištáľu so špeciálnym zložením, ktoré zaručuje dlhú trvanlivosť, odolnosť pri umývaní v umývačke riadu aj proti rozbitiu a tiež väčší lesk oproti pohárom vyrábaným z lacnejších variantov skla.

Dodatočné parametre

Kategória: Dekantéry na víno
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1.23 kg
Typ produktu: Dekantér
Séria: Spiegelau Authentis
K překladu: CZ AUTO-PRO-title
Margin: E

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Spiegelau – The Class of Glass. Od výroby zrkadiel na kráľovský dvor po súčasnú produkciu štýlových a odolných pohárov. Značka Spiegelau už päť storočí spája umenie remeselnej práce bavorských sklárov s najnovšími inovatívnymi technológiami. Výsledkom sú tie najkvalitnejšie produkty z krištáľového skla na každodenné aj slávnostné použitie. 109152