Santoku nôž 5000MCD 18 cm, Miyabi

Kód: MB34388181
Značka: MIYABI
€561 –31 %
Santoku nôž 5000MCD 18 cm, Miyabi
€561 –31 % €385
Skladom (1 Ks)

Mimoriadne ostrý japonský nôž santoku na každodenné krájanie zeleniny, ovocia alebo mäsa. V krajine svojho pôvodu slúži ako európsky univerzálny nôž a vďaka popularite sushi sa čoraz častejšie používa aj v západných kuchyniach.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mimoriadne ostrý japonský nôž santoku na každodenné krájanie zeleniny, ovocia alebo mäsa. V krajine svojho pôvodu slúži ako európsky univerzálny nôž a vďaka popularite sushi sa čoraz častejšie používa aj v západných kuchyniach.

Každý jednotlivý nôž je výsledkom majstrovskej práce z "mesta nožov" Seki. Tradičné remeselné spracovanie a moderné technológie viedli k najvyššej možnej kvalite medzi komerčne vyrábanými nožmi. Extrémne tvrdé jadro práškovej ocele Micro Carbide MC63 je obalené 100 vrstvami ocele dvoch rôznych tvrdostí. Špeciálna povrchová úprava čepele dodáva čepeli vrstvenú štruktúru, vďaka ktorej má každý nôž originálny, jedinečný vzor.

Na dosiahnutie ešte lepších vlastností ocele sa použil unikátny postup kalenia CRYODUR®, počas ktorého sa oceľ zmrazuje pri teplote -196 °C. Výsledný materiál sa môže pochváliť extrémnou tvrdosťou 63 Rockwellov. Nôž je symetricky vybrúsený do tvaru písmena "V" pod uhlom 19°. Každý kus je brúsený ručne, pomocou tradičnej techniky Honbazuke, overenej stovkami rokov praxe majstrov nožiarov. Ide o viacstupňový proces brúsenia, pri ktorom sa nôž najprv nabrúsi pomocou vertikálneho a horizontálneho brúsneho kameňa a potom sa čepeľ vyleští koženým honovacím pásom. Rukoväť je vyrobená z brezy Masur.

 • Extrémne tvrdé oceľové jadro z práškovej ocele Micro Carbide MC63
 • Tvrdosť 63 Rockwell
 • CRYODUR® - jedinečná metóda kalenia mrazom/temperovanie
 • Damascénska oceľ, vyrobená zo 100 vrstiev
 • Klinový rez v tvare písmena V
 • Trojstupňová tradícia ručného brúsenia Honbazuke
 • Zakrivená čepeľ Katana Edge, dokonalé vyváženie
 • Vysoká retencia čepele, odolnosť proti korózií a optimálna flexibilita
 • Pohodlná rukoväť v tvare D z brezy Masur
 • Patka z nehrdzavejúcej ocele s logom
 • Doživotná záruka na výrobné chyby čepele

Dodatočné parametre

Kategória: Japonské nože
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.56 kg
Rozmer: 18 cm
Dĺžka čepele: 18 cm
Typ produktu: Japonský a Santoku nôž
Séria: MIYABI 5000MCD
K překladu: CZ AUTO-PRO-title
Margin: D

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Tradičný japonský výrobca nožov Miyabi spojil precízne remeselné spracovanie s osvedčenými výrobnými postupmi a štandardmi nemeckej spoločnosti ZWILLING J. A. HENCKELS. Výsledkom tejto vzájomnej spolupráce sú luxusné, krásne a výnimočne ostré nože vychádzajúce z tradície japonského nožiarskeho umenia. 104382