Lisy a odšťavňovače na citrusy

6 položiek celkom
Lis na citrusy Top Tools WMF
€43,90 –20 %
€35,12
WM0646906210
Lis na citrusy O 13 cm WMF
€43,90 –20 %
€35,12
WM0605806040
Lis na citrusy O 9 cm WMF
€27,90 –20 %
€22,32
WM0646899990
Lis na citrusy Eva Solo
Lis na citrusy Eva Solo
Skladom (>5 Ks)
€30
ES567613
Ergonomický lis na citrusy žltý Helix Joseph Joseph JS20101
Lis na citrusy Functional Form Fiskars
€15 –25 %
€11,20
FISK1016125

Ručné odšťavovače citrusových plodov – praktická pomôcka na odšťavovanie ovocia

Čo je to ručný odšťavovač citrusovej šťavy?

Ručný citrusovač je kuchynským doplnkom, ktorý sa používa na efektívne vytláčanie citrónov, pomarančov alebo limetiek bez toho, aby sa vám šťava rozliala po rukách a pulte alebo aby ste museli vyberať semienka citrusov. Pomocou lisu na citrusy môžete rýchlo a jednoducho získať šťavu, ktorú chcete pre svoje obľúbené recepty alebo pre výživný a energizujúci nápoj.

Strácam živiny, keď používam odšťavovač?

Áno, niektoré zo živín obsiahnutých v celom ovocí sa pri odšťavovaní môžu stratiť . Pri odšťavovaní sa totiž často odstraňuje dužina, ktorá obsahuje veľa vlákniny a iných živín.

Odšťavovanie môže poskytnúť koncentrované množstvo antioxidantov, vitamínov a minerálov, ale tiež spôsobí, že prídete o cennú vlákninu a ďalšie živiny dužiny.

Čo sa dá odšťaviť v lise na citrusy?

Pomocou lisu na citrusy možno odšťaviť množstvo citrusových plodov, vrátane citrónov, limetiek, pomarančov, grapefruitov a mandarínok. Manuálny lis na citrusy funguje tak, že vyvíja tlak na citrusové plody a oddeľuje šťavu od dužiny a kôry. Ak potrebujete odšťaviť veľa ovocia alebo ak chcete každé ráno piť čerstvú šťavu, môžete si tiež pozrieť našu ponuku elektrických odšťavovačov , ktoré sa ovládajú jednoduchšie ako ručné odšťavovače.

Je lepší odšťavovač alebo odšťavovač?

Výber medzi odšťavovačom a odšťavovačom závisí od typu šťavy, po ktorej túžite. Zatiaľ čo lis funguje dobre na citrusové plody, ako sú citróny a limetky, odšťavovač je vynikajúci na extrakciu šťavy z ovocia a zeleniny, ktoré majú veľa dužiny.

V Kulina nájdete množstvo kvalitných ručných lisov na citrusové plody od renomovaných výrobcov ako WMF, Joseph Joseph alebo Eva Solo sú dostupné na našej webovej stránke. Tieto lisy na citrusové plody sú k dispozícii v rôznych štýloch vyrobených z plastu, skla alebo hliníka, aby vyhovovali vašim individuálnym požiadavkám a preferenciám.