Riedel

Pohár Sauternes Sommeliers

1 kus v balení

 • 87,78 €
 • na sklade 7 ks
  ďalšie kusy: na objednávku
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Kód: RD440055
Značka: Riedel
Séria: Riedel Sommeliers
Farba / rozmery: v 20 cm, V 390 ccm
Materiál: krištáľ
ručne fúkané
vhodné do umývačky riadu
vyrobené ručne

Popis produktu

Pohár Sauternes Sommeliers na biele víno bol prvýkrát predstavený v roku 1989 spoločne s ručne fúkanou sériou HR 1. Idea tohto dizajnu pochádza od Hardyho Rodenstocka, slávneho zberateľa vín a odborníka (Wine Spectator ho 15. 12. 1988 nazval: „The world’s most extravagant wine collector“).

Na mnohých degustáciách s medzinárodnou účasťou experti zistili, že tento tvar pohára je pri degustácii sladkých vín, najmä plného Sauterne, úplne nedostižný. Z tohto dôvodu sa Riedel rozhodol prijať tento pohár do série Sommeliers.

Jedinečný dizajn sprostredkúva arómu vína lisovaného z hrozna s ušľachtilou plesňou, pripomínajúcu marhule a sušienky. V ústach ovocná kyslosť sladkého vína zosilnie a podnieti vznik harmonickej chuti. Dochuť nie je „lepkavo sladká“, ale je jedinečnou kombináciou plnosti a sladkosti.

Poháre Sauternes Sommeliers Riedel odporúčame na:

 • Ausbruch, Auslese
 • Barsac, Beerenauslese
 • Edelsüße, Eiswein
 • Jurancon Moelleux, Loupiac, Monbazillac
 • Picolit, Recioto di Soave, Quarts de Chaume
 • Sauternes, Tokaji
 • Trockenbeerenauslese, Vins liquoreux

Séria SOMMELIERS:

V spolupráci s talianskym združením someliérov A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) predstavil Claus Riedel roku 1973 v Orviete prvú sériu pohárov pre znalcov. Séria obsahuje 10 rôznych veľkostí.

Od tejto chvíle sa svet vín od základu zmenil.

V rôznych regiónoch a na rôznych kontinentoch sa dnes produkujú vína, ktoré vtedy neexistovali, alebo boli úplne neznáme. Preto vo vývoji série Sommeliers ďalej pokračoval syn Georg Riedel, až sa Sommeliers stala rozsiahlou „vitrum-vinotékou“ na najvyššom stupni technického vývoja.

V roku 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napísal: „Najlepšie poháre z technického pohľadu, ako aj z pohľadu maximálneho pôžitku sú tie, ktoré vyrába firma Riedel. Efekt, ktorý tieto poháre dodávajú kvalitnému vínu, je skutočne mimoriadny. Nemôžem dostatočne vyjadriť, aký veľký rozdiel to je.“

Vďaka celosvetovému dopytu predstavuje dnes séria Sommeliers absolútnu špičku medzi pohármi na víno a je najúspešnejšou ručne fúkanou sériou pohárov na svete. Každý pohár je vyrobený samostatne: vrchnú časť vyfukujeme vo forme, stopka a základňa sa tvarujú ručne podľa výrobných metód vyvinutých už na počiatku nášho letopočtu.

Sklári pri práci využívajú svoj talent, ich schopnosti a starostlivosť sú základným predpokladom na to, aby sérii pohárov Sommeliers vtlačili remeselné spracovanie, aké zákazníci očakávajú. Sommeliers sa vyrábajú zo skla s viac ako 24% obsahom olova.

KÓD VÝROBCA: 4400/55

O značke Riedel

Riedel

Nápojové sklo nemeckej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu.