Budíky

1 položiek celkom
Budík TEMPUS 10 cm, sivá, Philippi
€39,90
PHP183015

Budíky - začnite svoj deň správne

Aké typy budíkov sú k dispozícii?

Hlavnou funkciou budíkje budiť ľudí v určitom vopred stanovenom čase. Okrem budenia do práce, školy alebo na stretnutia sa budíky dajú použiť aj na množstvo iných vecí, napríklad na pripomenutie užívania liekov alebo plnenia iných povinností.

K dispozícii je niekoľko typov budíkov, ktoré sa všeobecne delia na analógové a digitálne. Zatiaľ čo digitálne budíky majú digitálny displej, ktorý ukazuje čas, analógové budíky majú klasický ciferník s ručičkami, ktoré sa pohybujú a ukazujú čas.

Aké sú niektoré jedinečné funkcie digitálnych budíkov?

V prípade výpadku prúdu sa nemusíte obávať straty nastavení budíka, pretože mnohé digitálne budíky sú vybavené záložnou batériou. V porovnaní s bežnými analógovými budíkmi sú digitálne budíky často presnejšie a zrozumiteľnejšie.

Zvyčajne majú viacero budíkov, možnosť odloženia a ďalšie užitočné funkcie na včasné vstávanie. Mnohé digitálne budíky sú vybavené ďalšími funkciami vrátane zabudovaných kalendárov, zobrazenia teploty a dátumu.

Ako môžem budíky používať efektívnejšie?

Mnohí dospelí si nenastavujú budík správne, čo vedie k nedostatočnému spánku, po ktorom sa celý deň cítime vyčerpaní. Okrem toho, že sa cítia vyčerpaní, nedostatok kvalitného spánku môže viesť aj k niekoľkým ďalším problémom, ktorým sa dá predísť správnym nastavením budíkov.

  • UmiestnenieBudík - je veľmi dôležité, aby bol budík ďalej od vás, pretože ak je príliš blízko, môžete ho ľahko odložiť, keď vás má zobudiť. Najlepšie je umiestniť ho cez celú miestnosť.
  • Inštalácia upokojujúcich zvukov - budenie upokojujúcim zvukom namiesto zvonenia budíka je oveľa výhodnejšie. Vaše telo môžete uviesť do stavu pokoja a pohodlia tým, že sa zobudíte na upokojujúci budík.

Ak hľadáte štýlový spôsob sledovania času, pozrite si aj našu ponuku nástenných a stolových hodín.