Kúpeľňové predložky

4 položiek celkom
Koberček do kúpeľne TWIN 60 x 100 cm, piesková, Blomus BM69089
Koberček do kúpeľne TWIN 60 x 100 cm, tmavosivá, Blomus BM69088
Koberček do kúpeľne TWIN 60 x 60 cm, tmavosivá, Blomus BM69091
Koberček do kúpeľne TWIN 60 x 60 cm, piesková, Blomus BM69092

Kúpeľňové rohože - už žiadna studená podlaha v kúpeľni

Na čo sa používa podložka do vane?

Kúpeľňa je jednou z najdôležitejších miestností v každej domácnosti a každý deň v nej trávime pomerne veľa času. Kúpeľne môžu byť funkčné aj elegantné a kúpeľňová rohož je jedným z doplnkov, ktoré môžu tomuto priestoru dodať štýlový komfort.

Kúpeľňové rohože sú základom kúpeľne, ktorý môže do vášho priestoru vniesť eleganciu aj funkčnosť. Sú nevyhnutnou súčasťou každej kúpeľne, pretože poskytujú mäkkú, absorpčnú platformu, na ktorú sa dá stúpiť pri vychádzaní z vane alebo sprchy, a preto sme pre vás na Kulina starostlivo vybrali tie najlepšie podložky do vane od renomovaných značiek, ako sú napr Blomus.

Aký je rozdiel medzi rohožkami a koberčekmi?

Kúpeľňové rohože a koberčeky sa môžu v kúpeľni používať na zvýšenie pohodlia a estetiky, ale medzi nimi sú niektoré dôležité rozdiely, ktoré spočívajú v ich určenej funkcii.

Kúpeľňové rohože sú určené na použitie v kúpeľni a majú za úlohu absorbovať vodu a zabrániť pošmyknutiu a pádu pri vychádzaní z vane alebo sprchy, zatiaľ čo koberčeky možno použiť na viacerých miestach v dome, aby zútulnili interiér.

Koberce na rozdiel od rohoží do vane zvyčajne nie sú určené na absorbovanie vody a môžu mať protišmykový podklad. Preto nie sú bezpečné na použitie v kúpeľniach, kde je bezpečnosť prvoradá.

Ako sa starať o podložku do vane a ako ju udržiavať?

Správna starostlivosť a údržba vašej kúpeľňovej rohože je potrebná na to, aby zostala čistá, hygienická a v dobrom stave a aby mala svieži vzhľad a vôňu. Tu je niekoľko návrhov na čistenie rohože do vane:

  • Často ho umývajte: V závislosti od toho, ako často používate podložku do vane, by ste ju mali prať každý týždeň alebo dva. Konkrétne pokyny na pranie nájdete aj na štítku s informáciami o starostlivosti.
  • Zaveste ho, aby sa vysušil: Po každom použití zaveste podložku na sušenie, aby ste zabránili vzniku plesní a hniloby. Môžete na to použiť vešiak na uteráky .
  • Prebytočnú vodu vytrepte: Aby sa v podložke do kúpeľa nehromadila prebytočná vlhkosť, po každom použití ju intenzívne pretrepte.
  • Vyhnite sa bielidlám a zmäkčovačom tkanín: Vyhnite sa používaniu bielidiel a zmäkčovadiel, ktoré môžu poškodiť vlákna vašej rohože.

Kúpeľňovú rohož môžete udržiavať čistú, hygienickú a v dobrom stave dlhé roky, ak budete dodržiavať tieto jednoduché odporúčania týkajúce sa starostlivosti a údržby.

Aby ste svojmu interiéru poskytli ešte viac pohodlia a útulnosti, nezabudnite si vybrať tie najlepšie vešiaky na uteráky, aby ste mali uteráky usporiadané a po použití ich nechali riadne uschnúť.