2 položiek celkom
Wok MINERAL B 28 cm, s plochým dnom, železný, de Buyer DB561828
Panvica na lievance FORCE BLUE 18 cm, de Buyer
€18,70
DB530318

✓ Oceľové panvice francúzskej značky de Buyer
100% prírodný materiál s povrchovou úpravou založenou na včelom vosku
Ekologické a recyklovateľné
Vynikajúca tepelná vodivosť a odolnosť voči vysokým teplotám

Oceľové panvice francúzskej značky de Buyer sa pýši vysokou odolnosťou a funkčnosťou. Panvice sú vybavené nepriľnavým povrchom na bázi včelieho vosku - neobsahujú žiadne pridané chemikálie, PFOA ani PTFE.

Oceľ má výnimočnú tepelnú vodivosť a je odolná aj voči vysokým teplotám. Panvice sú robustné a majú dlhú životnosť.

Železné panvice, často označované ako liatinové alebo kované, sú vo svete kuchynského riadu trvalou klasikou. Železné panvice, ktoré si obľúbili šéfkuchári aj domáci kuchári, si získali svoje miesto v kuchyni z mnohých dôvodov.

Jednou z najvýznamnejších vlastností železných panvíc je ich výnimočné udržiavanie tepla. Tieto panvice sú bezkonkurenčné, pokiaľ ide o udržiavanie a rovnomerné rozvádzanie tepla. Po predhriatí si udržiavajú stabilnú teplotu, čo zaručuje, že sa jedlo bude rovnomerne variť a dokonale prepekať. Či už smažíte, vyprážate alebo pečiete, železné panvice poskytujú spoľahlivé výsledky.

Všestrannosť je ďalšou kľúčovou vlastnosťou železných panvíc. Sú kompatibilné so širokou škálou varných povrchov vrátane varných dosiek, rúr, grilov a dokonca aj s otvoreným ohňom. Vďaka tejto prispôsobivosti sú obľúbené pri kempovaní a varení v prírode.

Železné panvice sú cenené pre svoje prirodzené nepriľnavé vlastnosti. Časom, pri správnom ochutnávaní a starostlivosti, sa na železných panviciach vytvorí hladký nepriľnavý povrch, ktorý sa vyrovná komerčnému nepriľnavému riadu bez obáv zo škodlivých povlakov.

Trvanlivosť je charakteristickou vlastnosťou železných panvíc. Pri správnej údržbe vydržia celé generácie. Mnohí kuchári si cenia myšlienku odovzdávania železných panvíc ako rodinného dedičstva, čím sa vytvára spojenie medzi generáciami.

Údržba je pomerne jednoduchá. Pravidelné ochucovanie trochou oleja a tepla pomáha udržiavať nepriľnavý povrch a zabraňuje hrdzaveniu, čím zabezpečuje dlhú životnosť vašich železných panvíc.

Na záver možno povedať, že železné panvice, či už liatinové alebo kované, ponúkajú nadčasovú kombináciu výnimočného udržiavania tepla, všestrannosti, prirodzených nepriľnavých vlastností, odolnosti a jednoduchej údržby. Či už ste skúsený šéfkuchár alebo kuchár začiatočník, tieto panvice určite zlepšia vaše kulinárske snaženie a zostanú cenenou súčasťou vašej kuchyne na dlhé roky.