Riedel

Dekantér Sommeliers Black Tie Bliss

1 kus v balení

  • 172,00 €
  • na sklade 2 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Popis produktu

36,5 cm vysoký dekantér Black Tie Bliss zo série Sommeliers je jedným z najromantickejších produktov značky Riedel. Ozdobený prepracovaným pásikom z čierneho krištáľa výborne dopĺňa sériu Riedel Black Tie. Tento trúfalý dekantér je fúkaný a tvarovaný len ručne bez použitia foriem, každý kus tak tvorí unikátne umelecké dielo.

Úvaha Christiana Moueixa o dekantácii:

„Ja osobne dávam prednosť dekantácii pri mladých, ako aj pri zrelších vínach. V prípade zrelých vín je dekantácia výrazom rešpektu, v prípade mladých vín výrazom dôvery. Dekantácia zrelých vín krátko pred podávaním zaistí, že farba a čírosť nebude znehodnotená usadeninami, ktoré sa vo víne vytvorili v priebehu skladovania. Dekantácia mladých vín niekoľko hodín pred podávaním poskytne vínu možnosť rozvinúť svoj buket, nadobudnúť stupeň zrelosti, aký by inak dosiahlo len dlhoročným skladovaním.“

Séria SOMMELIERS BLACK TIE:

Sommeliers Black Tie - séria s nádychom pôvabu zo sklárskej manufaktúry s bohatou tradíciou. Jej poznávacím znamením je čierna stopka u pohárov na červené vína a čierna základňa u pohárov na vína biele - navyše v spojení s rokmi overeným kalichom kolekcie Sommeliers.

Poháre Sommeliers Black Tie urobia dojem samotné alebo v kombinácii s ďalšími tradičnými pohármi Riedel, a to nielen zo série Sommeliers. Rada Sommeliers Black Tie je štýlovým a dôstojným prírastkom do celosvetovo uznávanej série Riedel Sommeliers. Vytvára najrôznejšie efekty spočívajúce v harmonickej súhre farieb a tvarov. Nájdete v nej tvary čisté, vznešené, ale aj krásne hravé.

Dresscode Black Tie: veľká udalosť sa môže odohrať aj s puncom elegancie a extravagancie. Tirolská sklárska manufaktúra Riedel predstavuje túto spektakulárnu sériu pohárov pre vznešenú kultúru stolovania - 50 rokov potom, čo bol na svetovej výstave v Bruseli verejnosti prvýkrát predstavený dizajn "Pokal Hoch" alebo "Pozdvihnite čaše" - od Clause J. Riedela. Ručne fúkanou sériou Black Tie tak Riedel Glas oslavuje 50. výročie tohto významného míľnika v dizajne skla.

KÓD VÝROBCA: 2009/03

O značke Riedel

Riedel

Nápojové sklo rakúskej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu.

Kód: RD200903
Značka: Riedel
Séria: Riedel Sommeliers Black Tie
Farba / rozmery: v 36,5 cm, V 1210 ccm
Materiál: ručne fúkané