Microplane

Strúhadlo 4-stranné Elite Box so zásobníkom čierne Specialty

5 typov strúhacích plôch, dve priehľadné okienka s ryskami

 • 51,72 €
 • na objednávku
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Kód: MI34019
Značka: Microplane
Séria: Microplane Specialty
Farba / rozmery: čierna / 27 x 13,5 x 9,3 cm, V 600 ml
Materiál: nehrdzavejúca ušľachtilá oceľ
plast
vhodné do umývačky riadu

Popis produktu

Klasické štvorstranné strúhadlo Elite Box zo série Specialty od americkej značky Microplane® s integrovaným zásobníkom a šikovnými okienkami s ryskami vám uľahčí prácu v kuchyni pri akejkoľvek príležitosti. Ponúka hneď päť funkčných plôch najčastejšie používaných typov strúhadiel: jemné, hrubé, ultrahrubé, široký plátkovač a tzv. stužkové strúhadlo, ktoré umožňuje pohyb v oboch smeroch a vytvára efektné širšie prúžky.

Pogumovaná rukoväť a protišmyková základňa zaistia, že strúhadlo máte bezpečne a pevne v rukách, práca s ním je komfortná a efektívna. Vďaka výsuvnému dnu funguje strúhadlo zároveň ako zásobník na nastrúhané ingrediencie a o ich obsahu máte prehľad vďaka dvom praktickým okienkam s ryskami. V kuchyni profesionálov ani v domácnosti sa tento pomocník nestratí a rozhodne nezapadne medzi zbytočnosti.

 • Obľúbené štvorstranné strúhadlo s 5 funkčnými plochami a zásobníkom
 • Jemné strúhadlo na zázvor, korenie, chilli, cesnak, parmezán, orechy, čokoládu či citrusovú kôru
 • Hrubé strúhadlo na väčšie rezančeky zo syrov, vajíčok, údenín, zeleniny alebo ovocia
 • Ultrahrubé strúhadlo na veľmi výrazné kúsky napr. zemiakov a zeleniny na smažené a pečené placky
 • Strúhadlo na širšie prúžky (tzv. stužkové) na strúhanie v oboch smeroch vytvára štruktúrované, efektné hobliny
 • Široký plátkovač na veľké plátky zeleniny do šalátov, hrušky na koláč či maslo do krehkého cesta
 • Integrovaný zásobník s kapacitou 600 ml s odnímateľným dnom
 • Dve transparentné okienka s ryskami na prehľad o obsahu zásobníka
 • Protišmyková ergonomická rukoväť a pogumovaná základňa na pohodlné a bezpečné zaobchádzanie
 • Strúhanie bez rozdrobovania a rozpadania potravín
 • Rýchle, účinné a presné použitie bez námahy a tlaku
 • Vrátane transparentného ochranného obalu na bezpečné uloženie do zásuvky
 • Trvale ostrá funkčná časť z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele vyrobenej v USA
 • Telo strúhadla je vyrobené z odolného plastu
 • Jednoduché čistenie pomocou špongie/kefky pod tečúcou vodou
 • Vhodné do umývačky riadu

Spoľahlivosť, efektivita a precíznosť kuchynských pomocníkov sú požiadavky nielen zo strany profesionálov, ale aj hobby kuchárov. Vysoko kvalitný výsledok chuti a vzhľadu pokrmov sa totiž v dnešnej dobe očakáva aj od domácej kuchárskej alchýmie, ktorá sa stala posadnutosťou a celosvetovým spoločenským fenoménom.

Séria Specialty obsahuje rôzne špeciálne krájače, mlynčeky, strúhadlá a doplnkové príslušenstvo. Produkty sú navrhnuté do posledného detailu tak, aby v maximálnej možnej miere uľahčili prácu v kuchyni a umocnili vašu radosť a pôžitok z varenia. Každý výrobok zo série Specialty sa vyznačuje jedinečným moderným dizajnom v spojení s vysoko funkčnými a praktickými vlastnosťami. Každodenná príprava pokrmov sa vďaka týmto pomocníkom stane jednoduchšou a bezpečnejšou a všetky kuchynské úkony, od krájanie cez strúhanie a sekanie po zdobenie jedál a nápojov, budú odteraz vašou obľúbenou činnosťou.

Rodinná americká firma Microplane® so sídlom v Arkansase sa zameriava na výrobu revolučných, výnimočne ostrých kuchynských pomôcok od polovičky 90. rokov. Sortiment zahrňuje niekoľko desiatok strúhadiel určených na najrôznejšie použitie, ale na prvý pohľad najviac zaujmú úzke, podlhovasté strúhadlá Premium Classic. Na rozdiel od väčšiny konkurenčných produktov, ktoré sa vyrábajú lisovaním (zúbky sú rovnako silné ako zvyšok funkčnej časti, a preto nie sú také ostré), používa Microplane® proces fotoleptania, ktorý s maximálnou presnosťou zaostruje hranu každého jednotlivého zúbka strúhadla. Vznikajú tak absolútne precízne, dokonale funkčné produkty, ktoré vám uľahčia a zefektívňujú prácu v kuchyni každý deň.

Firmu v roku 1967 založili otec a starý otec súčasného výkonného riaditeľa firmy, ktorým je Chris Grace. Od pôvodného zamerania na výrobu počítačových komponentov sa spoločnosť prepracovala až k súčasnej ponuke kuchynských pomocníkov, produktov určených na starostlivosť o telo a bez veľkého prekvapenia tiež nástrojov na opracovávanie dreva. O poctivosti značky vypovedá aj nasledujúci výrok: „V skutočnosti je to o ľuďoch, ktorí stoja za procesom výroby, pracujú na strojoch a vyrábajú naše prémiové produkty. To sú naši hrdinovia.“

KÓD VÝROBCA: 34019

O značke Microplane

Microplane

Americká značka Microplane® ponúka pestrú paletu kuchynských pomocníkov určených najmä na strúhanie. V sortimente nájdete klasické aj štvorstranné strúhadlá a hromadu ďalších špeciálnych pomocníkov. Všetky produkty spája 40 rokov skúseností a ultra ostrá čepeľ z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele vyrábaná v USA jedinečnou metódou fotoleptania.