Spiegelau

Súprava 2 pohárov na pivo Barrel Aged Craft Beer

2 kusy v balení

 • 16,10 €
 • na sklade 1 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Popis produktu

Pohár na pivo Barrel Aged Craft Beer, Spiegelau je určený na remeselné pivá typu BA. Pivá BA alebo tiež pivá zrejúce v sudoch (Barrel Aged) sú ako ležiaky, tak aj pivá typu "ale", s tradičným aj moderným štýlom, uchovávané určitú dobu v drevených sudoch. Často ide o sudy, kde predtým zrelo víno či whisky. Týmto spôsobom vzniká celý rad naozaj zaujímavých pív, ktorý si určite zaslúžia servírovanie na úrovni v elegantnom pohári.

 • Poháre s objemom 500 ml
 • Stabilná základňa a krátka stopka ponúkajú elegantný vzhľad aj príjemné držanie
 • Telo pohára má mierny tulipánový tvar a jemne prehnutý okraj
 • Vhodné na pivá zrejúce v sudoch, ktorým dodáva nádych luxusu
 • Žiarivé, priezračné krištáľové sklo
 • Zvýšená odolnosť proti rozbitiu
 • 100% bezpečné umývanie v umývačke riadu
 • Ohľaduplné k životnému prostrediu

Inovatívne poháre Spiegelau na remeselné pivo (Craft Beer) boli schválené odbornými degustátormi z radov pivovarníckych majstrov a profesionálov z odboru. Členovia testovacieho workshopu zameraného na maximálny pôžitok z piva sa snažili nájsť najvhodnejší tvar pohára pre 4 pivné štýly: IPA (India "pale ale"), Witbier (pšeničné pivá), Stout (tmavé silné pivá) a BA (pivá zrejúce v sudoch – Barrel Aged). Séria moderných, funkčných, unikátnych pohárov vyrobených v duchu bavorskej ručnej sklárskej tradície.

Poháre Spiegelau Craft Beer získali hneď niekoľko významných ocenení za svoj funkčný a inovatívny dizajn: International Design Excellence Awards ´15, Red Dot Award 2015 a German Design Award Special 2016.

Poháre na pivo Spiegelau vyzdvihujúce charakteristiky rôznych pivných štýlov boli vyvinuté podľa vzoru špecificky tvarovaných pohárov na jednotlivé odrody vína.

Pri toľkých súčasných populárnych minipivovaroch a remeselných pivách by bola škoda nechať si ujsť rozdiely v chuti a arómach, ale aj vo vizuálnych charakteristikách jednotlivých pív. V nevhodne zvolenom pohári môžu aj výnimočné pivá pôsobiť fádne a priemerne, je potlačený ich osviežujúci charakter a špecifická textúra a rýchlo strácajú penu.

Rozlúčte sa s ťažkopádnym sklom. Dobré pivá si zaslúžia ľahký, elegantný pohár, ktorý má štýl! Či už je to len jedno rýchle pivo po práci s priateľmi, alebo ste profesionálnym pivným znalcom, so správnym pohárom bude každý váš dúšok lahodnejší.

 • Laserom rezaný okraj poskytne svieži, čistý dojem z každého dúška
 • Široký otvorený okraj umožňuje vnímať všetky arómy piva
 • Pôžitok harmonicky prepája sladkosť aj kyslosť vo vašich ústach
 • Štíhly, zakrivený tvar tela pohára zintenzívňuje vôňu chmeľu
 • Tenké steny, ktoré dlhšie udržia správnu teplotu piva

Nemecká značka Spiegelau s takmer 500-ročnou tradíciou spracovania krištáľu ponúka pestrú paletu pohárov na víno, degustačné poháre, špeciálne poháre pre konkrétny typ liehovín či poháre na nealkoholické nápoje na každodenné použitie. Veľmi známa je však najmä svojimi jedinečnými pohármi na pivo. Sortiment zahŕňa aj niekoľko dekantérov, džbánikov a karáf.

Prvotriednu kvalitu pohárov Spiegelau zaručuje kombinácia výrobných postupov a technického know-how. Poháre sú extrémne odolné: nezávislé laboratórium garantuje, že aj po 1500 cykloch v umývačke riadu zostávajú bez škrabancov a poškodenia a nestrácajú lesk.

Dlhú životnosť a odolnosť pohárov proti rozbitiu z veľkej častí garantuje tzv. Platinum Glass proces. V priebehu výroby prechádza roztavené sklo poplatinovanými trubicami, vďaka čomu sú odstránené všetky nečistoty a nezrovnalosti. Výsledkom tejto relatívne nákladnej technológie sú poháre spojením elegancie, funkčnosti a trvanlivosti.

Všetky poháre Spiegelau sú vyrábané z bezolovnatého krištáľu so špeciálnym zložením, ktoré zaručuje dlhú trvanlivosť, odolnosť pri umývaní v umývačke riadu aj proti rozbitiu a tiež väčší lesk oproti pohárom vyrábaným z lacnejších variantov skla.

KÓD VÝROBCA: 4992660

O značke Spiegelau

Spiegelau

Spiegelau – The Class of Glass. Od výroby zrkadiel na kráľovský dvor po súčasnú produkciu štýlových a odolných pohárov. Značka Spiegelau už päť storočí spája umenie remeselnej práce bavorských sklárov s najnovšími inovatívnymi technológiami. Výsledkom sú tie najkvalitnejšie produkty z krištáľového skla na každodenné aj slávnostné použitie.

Kód: SP4992660
Značka: Spiegelau
Séria: Spiegelau Craft Beer
Farba / rozmery: 2 poháre / V 500 ml, v 17,5 cm, Ø v najširšom mieste 9 cm
Materiál: krištáľ
vhodné do umývačky riadu