Dekantér Sommeliers Black Tie

Kód: RD410023
€479
Skladom (3 Ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Dekantér Sommeliers Black Tie je ručne fúkaný „z voľnej ruky“, čo znamená bez použitia akýchkoľvek foriem. Pás z čierneho krištáľa (zafarbený oxidom manganatým) je zapracovaný už počas tavenia skla. Dĺžka dutej časti je daná dĺžkou paže sklára, ktorý dekantér fúka. Len extrémne talentovaný sklár je schopný vytvarovať takýto dekantér. Každý kus je mierne odlišný – každý je tak originál. Klasický, zakrivený a vynikajúci na dokonalé vychutnanie si vína, to je dekantér Black Tie od firmy Riedel, ktorý robí z dekantácie skutočný zážitok – od nalievania vína až po rozlievanie do pohárov.

Úvaha Christiana Moueixa o dekantácii:

„Ja osobne dávam prednosť dekantácii pri mladých, ako aj pri zrelších vínach. V prípade zrelých vín je dekantácia výrazom rešpektu, v prípade mladých vín výrazom dôvery. Dekantácia zrelých vín krátko pred podávaním zaistí, že farba a čírosť nebude znehodnotená usadeninami, ktoré sa vo víne vytvorili v priebehu skladovania. Dekantácia mladých vín niekoľko hodín pred podávaním poskytne vínu možnosť rozvinúť svoj buket, nadobudnúť stupeň zrelosti, aký by inak dosiahlo len dlhoročným skladovaním.“

Séria SOMMELIERS BLACK TIE:

Sommeliers Black Tie - séria s nádychom pôvabu zo sklárskej manufaktúry s bohatou tradíciou. Jej poznávacím znamením je čierna stopka u pohárov na červené vína a čierna základňa u pohárov na vína biele - navyše v spojení s rokmi overeným kalichom kolekcie Sommeliers.

Poháre Sommeliers Black Tie urobia dojem samotné alebo v kombinácii s ďalšími tradičnými pohármi Riedel, a to nielen zo série Sommeliers. Rada Sommeliers Black Tie je štýlovým a dôstojným prírastkom do celosvetovo uznávanej série Riedel Sommeliers. Vytvára najrôznejšie efekty spočívajúce v harmonickej súhre farieb a tvarov. Nájdete v nej tvary čisté, vznešené, ale aj krásne hravé.

Dresscode Black Tie: veľká udalosť sa môže odohrať aj s puncom elegancie a extravagancie. Tirolská sklárska manufaktúra Riedel predstavuje túto spektakulárnu sériu pohárov pre vznešenú kultúru stolovania - 50 rokov potom, čo bol na svetovej výstave v Bruseli verejnosti prvýkrát predstavený dizajn "Pokal Hoch" alebo "Pozdvihnite čaše" - od Clause J. Riedela. Ručne fúkanou sériou Black Tie tak Riedel Glas oslavuje 50. výročie tohto významného míľnika v dizajne skla.

Dodatočné parametre

Kategória: Dekantéry
Záruka: 2 roky
Typ produktu: Dekantér

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Nápojové sklo rakúskej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu. 104400