Dekantér PISA 1 l, Spiegelau

Kód: SP7930057
Značka: Spiegelau
€171
Skladom (3 Ks)

Kto by nepoznal šikmú vežu v Pise? Táto svetoznáma historická pamiatka z bieleho mramoru sa v toskánskom meste Pisa už mnoho storočí nakláňa na bok. Jeho "nedokonalosť" dodnes inšpiruje umelcov a priťahuje pozornosť. Hoci je veža nebezpečne naklonená, je absolútne stabilná a funkčná a nemusíte sa báť vyliezť na jej galérie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kto by nepoznal šikmú vežu v ​​Pise? Táto svetoznáma historická pamiatka postavená z bieleho mramoru sa v toskánskom meste Pisa nakláňa k strane už po mnohé stáročia. Svojou "nedokonalosťou" inšpiruje umelcov a dodnes priťahuje pozornosť. Hoci je veža až nebezpečne šikmá, je úplne stabilná a funkčná a nemusíte sa báť vystúpiť na jej schody lemované arkádami.

Jeden z najznámejších symbolov Talianska inšpiroval aj dizajnérov bavorských sklární Spiegelau pri návrhu dekantéru Pisa. Podobne ako talianska mramorová predloha sa aj krištáľová karafa nakláňa k strane tak, že máte obavy, či sa neprevrhne. Nemusíte sa ale báť: je perfektne vyvážená a stabilná. Dizajn nakloneného džbánu podtrhuje efektne zošikmené hrdlo, ktoré vám uľahčí nalievanie aj vylievanie vína bez rizika rozliatia. Manipulácia s dekantérom je jednoduchá a pohodlná aj vďaka veľkému uchu.

Provokujte a nechajte svojich spolustolujúcich v neistote, či sa dekantér, rovnako ako jeho taliansky vzor, ​​prevrhne či neprevrhne. Potom si už len spoločne vychutnajte víno, ktoré sa v dekantéru krásne prevzdušnilo a uvoľnilo všetky arómy a buket.

 • Dekantér/karafa na víno s objemom 1000 ml
 • Dizajn inšpirovaný šikmou vežou v Pise
 • Vyvážený tvar, karafa je dokonale stabilná
 • Poskytuje vínu dostatok priestoru pre kontakt s kyslíkom
 • Rozširujúci sa, zošikmený okraj umožňuje jednoduché nalievanie/vylievanie
 • Veľké ucho zabezpečí ľahšiu a bezpečnú manipuláciu
 • Môžete využiť aj na štýlové podávanie vody a ďalších nápojov
 • Žiarivé, priezračné krištáľové sklo
 • Zvýšená odolnosť proti rozbitiu
 • 100% bezpečné umývanie v umývačke riadu
 • Ohľaduplné k životnému prostrediu

Upozornenie: Na dosiahnutie toho najlepšieho výsledku pri dekantácii do nádoby nenalievajte viac než 500 ml vína!

Proces dekantácie znamená preliatie vína z jednej nádoby, t. j. z pôvodnej fľaše, do nádoby druhej, t. j. do dekantéra či džbánika. Dekantácia je možná nielen u červených, ale aj u bielych vín. Napriek názoru, že dekantácia je vhodná len pre zrelé červené vína, ktoré sú typické usadeninami na dne fľaše, má svoj význam aj u vín mladých – kvôli tzv. nadýchnutiu sa.

Víno sa vďaka dekantácii dostáva do väčšieho kontaktu s kyslíkom, čím dochádza k zvýrazneniu jeho jednotlivých chuťových vrstiev a aróm, víno je jemnejšie. V dekantéri víno tiež nádherne zvýrazní svoje vizuálne charakteristiky a do svojho pôžitku z neho tak zapojíte všetky zmysly. Víno dekantujte približne 15 minút pred jeho podávaním.

Skláreň Spiegelau ponúka pestrú paletu najrôznejších karáf, džbánikov a dekantérov. Na svoje si prídu milovníci striedmeho a čistého dizajnu, experimentátori vyhľadávajúci odvážne a zaujímavé kúsky aj tradicionalisti oceňujúci klasiku, stopu ručnej práce a remeselný um.

Nemecká značka Spiegelau s takmer 500-ročnou tradíciou spracovania krištáľu ponúka pestrú paletu pohárov na víno, degustačné poháre, špeciálne poháre pre konkrétny typ liehovín či poháre na nealkoholické nápoje na každodenné použitie. Veľmi známa je však najmä svojimi jedinečnými pohármi na pivo. Sortiment zahŕňa aj niekoľko dekantérov, džbánikov a karáf.

Prvotriednu kvalitu pohárov Spiegelau zaručuje kombinácia výrobných postupov a technického know-how. Poháre sú extrémne odolné: nezávislé laboratórium garantuje, že aj po 1500 cykloch v umývačke riadu zostávajú bez škrabancov a poškodenia a nestrácajú lesk.

Dlhú životnosť a odolnosť pohárov proti rozbitiu z veľkej častí garantuje tzv. Platinum Glass proces. V priebehu výroby prechádza roztavené sklo poplatinovanými trubicami, vďaka čomu sú odstránené všetky nečistoty a nezrovnalosti. Výsledkom tejto relatívne nákladnej technológie sú poháre spojením elegancie, funkčnosti a trvanlivosti.

Všetky poháre Spiegelau sú vyrábané z bezolovnatého krištáľu so špeciálnym zložením, ktoré zaručuje dlhú trvanlivosť, odolnosť pri umývaní v umývačke riadu aj proti rozbitiu a tiež väčší lesk oproti pohárom vyrábaným z lacnejších variantov skla.

Dodatočné parametre

Kategória: Dekantéry na víno
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.82 kg
Typ produktu: Dekantér
K překladu: CZ AUTO-PRO-title
Margin: D

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Spiegelau – The Class of Glass. Od výroby zrkadiel na kráľovský dvor po súčasnú produkciu štýlových a odolných pohárov. Značka Spiegelau už päť storočí spája umenie remeselnej práce bavorských sklárov s najnovšími inovatívnymi technológiami. Výsledkom sú tie najkvalitnejšie produkty z krištáľového skla na každodenné aj slávnostné použitie. 109152