Riedel

Pohár Burgundy Grand Cru Superleggero

1 kus v balení

  • 101,74 €
  • na sklade 2 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Popis produktu

Návrh pohára Burgundy Grand Cru Superleggero vychádza tvarom zo série Sommeliers, ale celá séria Superleggero je štíhlejšia, dlhšia a ladnejšia. Hlavný rozdiel spoznáte na prvý dotyk - poháre Superleggero sú nadpozemsky ľahké.

Poháre Burgundy Grand Cru Superleggero odporúča Riedel na:

  • Barbaresco, Barolo, Beaujolais Cru, Blanc de Noirs, Burgundy (červené),
  • Chambolle Musigny, Champagne, Echézeaux, Franciacorta, Musigny,
  • Nebbiolo, Nuits Saint Georges, Pinot Noir New World,
  • Pinot Noir Old World, Pommard, Romanée Saint Vivant,
  • Rosé Champagne, Santenay, Volnay, Vosne-Romanée, Vougeot

Séria SUPERLEGGERO

Poháre Superleggero sú ďalším krokom na ceste k dokonalým, ručne vyrábaným pohárom na víno.
Sú vyrobené z neprekonateľne tenkého a ľahkého krištáľu, ktorý je ručne fúkaný majstrami sklármi. Séria Superleggero vyžaduje pri výrobe neobyčajnú skúsenosť a zručnosť. Štíhla silueta je zdôraznená použitím najtenšej stopky v histórii sklární Riedel, výrazne odľahčená je časť, kde sa stopka spája so základňou. Aby oslávili tento úspech, vôbec po prvýkrát umiestnili sklári názov série na základňu pohára.

Názov Superleggero pochádza z taliančiny a znamená „superľahký“. V súlade s filozofiou značky Riedel je séria Superleggero navrhnutá tak, aby vyzdvihla chuť vína. Sériu dopĺňa Superleggero dekantér.

Maxmilian Riedel, predstaviteľ 11. generácie sklárov Riedel, hovorí „S ohľadom na uplynulých 60 rokov vývoja je nová Superleggero séria navrhnutá tak, aby spojila čaro ručne fúkaného skla a neobyčajnú ľahkosť“.

KÓD VÝROBCA: 4425/16

O značke Riedel

Riedel

Nápojové sklo rakúskej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu.

Kód: RD442516
Značka: Riedel
Séria: Riedel Superleggero
Farba / rozmery: v 27,6 cm, V 1004 ccm
Materiál: krištáľ
ručne fúkané
vhodné do umývačky riadu
vyrobené ručne