Riedel

Pohár Hermitage Sommeliers

1 kus v balení

  • 91,03 €
  • na sklade 9 ks
Do wishlistu

Varianty produktu:

Ďalšie farby:

Popis produktu

Krstným otcom pohára Hermitage Sommeliers je Marcel Guigal (jeden z najlepších vinárov na severnom toku Rhôny).

Práve jemu vďačíme za to, že tento tvar bol po dvojročnej vývojovej fáze (1993 – 1995) označený ako najlepší pre vína z oblasti Rhôny, pre odrodu Syrah.

Syrah, jednu z najstarších odrôd vína, v tomto regióne preukázateľne pestovali už starí Rimania. Syrah plodí tmavé plné vína s vysokým podielom trieslovín a dobrým potenciálom zrenia.

Pohár Hermitage Sommeliers podporuje typickú vôňu, pripomínajúcu pražený chlieb a čierne olivy. Tvar a tokové vlastnosti prepožičiavajú vínu zamatovú štruktúru s vyrovnaným chuťovým vnemom. Triesloviny sú votkané do ovocnej chuti, vďaka čomu pôsobia sladko a strácajú vysušujúcu, trpkú pachuť v ústach.

Poháre Hermitage Sommeliers Riedel odporúčame na:

  • Châteauneuf-du-Pape
  • Grenache
  • Hermitage
  • Mourvedre
  • Shiraz, Syrah

Séria SOMMELIERS:

V spolupráci s talianskym združením someliérov A.I.S. (Associazione Italiana Sommeliers) predstavil Claus Riedel roku 1973 v Orviete prvú sériu pohárov pre znalcov. Séria obsahuje 10 rôznych veľkostí.

Od tejto chvíle sa svet vín od základu zmenil.

V rôznych regiónoch a na rôznych kontinentoch sa dnes produkujú vína, ktoré vtedy neexistovali, alebo boli úplne neznáme. Preto vo vývoji série Sommeliers ďalej pokračoval syn Georg Riedel, až sa Sommeliers stala rozsiahlou „vitrum-vinotékou“ na najvyššom stupni technického vývoja.

V roku 1991 Robert Parker, redaktor časopisu Wine Advocate napísal: „Najlepšie poháre z technického pohľadu, ako aj z pohľadu maximálneho pôžitku sú tie, ktoré vyrába firma Riedel. Efekt, ktorý tieto poháre dodávajú kvalitnému vínu, je skutočne mimoriadny. Nemôžem dostatočne vyjadriť, aký veľký rozdiel to je.“

Vďaka celosvetovému dopytu predstavuje dnes séria Sommeliers absolútnu špičku medzi pohármi na víno a je najúspešnejšou ručne fúkanou sériou pohárov na svete. Každý pohár je vyrobený samostatne: vrchnú časť vyfukujeme vo forme, stopka a základňa sa tvarujú ručne podľa výrobných metód vyvinutých už na počiatku nášho letopočtu.

Sklári pri práci využívajú svoj talent, ich schopnosti a starostlivosť sú základným predpokladom na to, aby sérii pohárov Sommeliers vtlačili remeselné spracovanie, aké zákazníci očakávajú. Sommeliers sa vyrábajú zo skla s viac ako 24% obsahom olova.

KÓD VÝROBCA: 4400/30

O značke Riedel

Riedel

Nápojové sklo rakúskej značky Riedel v sebe spája vyše 250 rokov tradícií s modernými technológiami a inováciami. Značka si vybudovala vo svete profesionálnych somelierov aj zapálených milovníkov vína meno vďaka pohárom, ktoré sú špecificky tvarované podľa jednotlivých odrôd vína. Produkty zo sklární Riedel sú zárukou prvotriednej kvality, nadštandardnej funkčnosti a vybraného dizajnu.

Kód: RD440030
Značka: Riedel
Séria: Riedel Sommeliers
Farba / rozmery: v 23,5 cm, V 590 ccm
Materiál: krištáľ
ručne fúkané
vhodné do umývačky riadu
vyrobené ručne